Поради

Найперспективніші професії: які вони

Найперспективніші професії: які вони

Престижність професії визначається не модою, а її реальною затребуваністю на ринку праці. Випускники шкіл традиційно вибирають економічні, юридичні, управлінські професії, проте вже сьогодні відчувається надлишок менеджерів та юристів, а роботодавці збиваються з ніг у пошуках кваліфікованих інженерів, бухгалтерів, IT-фахівців, програмістів, архітекторів та будівельників.

 

Кого шукають роботодавці сьогодні?

 

IT-фахівці, дизайнери графічних інтерфейсів, розробники програмного забезпечення, SEO-оптимізатори – на сучасному ринку праці постійно потрібні фахівці, які розробляють і просувають сайти. Власники невеликих компаній часто шукають «універсалів», які одночасно зможуть виконувати кілька функцій: програміста, верстальника, дизайнера, редактора або системного адміністратора. Web-дизайнери, які вміють створювати оригінальні сайти, що запам'ятовуються, також необхідні.

 

Бухгалтери, економісти – ці спеціальності, які не тільки користуються популярністю серед абітурієнтів, а й завжди затребувані серед роботодавців, до того ж високооплачувані. На сьогодні великим попитом користуються маркетологи та менеджери з продажу.

 

Нехай не найпрестижніші, але затребувані і добре оплачувані фахівці робітничих спеціальностей: кваліфіковані автослюсарі, будівельники, промислові співробітники, інженери. Дуже необхідні інженери базових станцій стільникового зв'язку.

 

На ринку праці потреба у фахівцях змінюється дуже стрімко, але досить передбачувано. Для того щоб після закінчення ВНЗ ваша спеціальність виявилася все ще затребуваною, ознайомтеся з дослідженнями соціологів, які визначили найнеобхідніші професії найближчого майбутнього.

 

Інженерні спеціальності. Експертами ринку праці прогнозується, що на лідерські позиції в найближчі роки вийдуть інженерні спеціальності, пов'язані з виробництвом. Зараз гостро відчувається дефіцит технічних фахівців з вищою освітою у сфері зв'язку та телекому, будівництва, машинобудування, електроніки і електротехніки, харчової та інших галузях. Виробництва вже сьогодні відчувають гостру нестачу інженерів-проектувальників та інженерів-технологів. Особливо цінними будуть фахівці, що поєднують технічну та економічну освіту зі знанням іноземних мов.

 

IT-фахівці. У найближчі роки очікується різке підвищення попиту на фахівців з розвитку обчислень, розробки мобільних додатків. Організація зберігання даних, проблема захисту інформації, хакерські атаки сприятимуть затребуваності фахівців у сфері IT-безпеки. Як і сьогодні, через 10 років буде зростати попит на SEO-оптимізаторів, які зможуть не тільки просунути сайт у топові позиції, але й поєднати функції дизайнера і маркетолога.

 

Біотехнології. У цей час фахівці з біотехнологій широко затребувані в сільському господарстві, молекулярній медицині, біофармацевтичному виробництві. Від фахівців потрібні фундаментальні знання електроніки та біоінженерії.

 

Маркетологи. Від цих фахівців багато в чому залежить успіх битви за гроші, витрачені на товар компанії кінцевим споживачем. Маркетолог повинен постійно вивчати ринок, планувати асортимент, вони визначають ціни на продукцію та обсяг продажів, стимулюють збут, пропонують керівництву максимально вигідні способи вкладення грошей. З кожним роком потреба в грамотних маркетологах буде тільки збільшуватися.

 

Сфера послуг. Із збільшенням доходів населення зростає потреба в якісному сервісі: хімчистки, перукарні, салони краси, кафе, суші-бари, дитячі садки та багато іншого. Попит на професії сфери обслуговування щорічно зростає.

 

Хімія. Фахівці особливо будуть затребувані у сфері енергетики для вирішення проблеми пошуку і розвитку альтернативних джерел енергії. За оцінками експертів, у найближчі кілька років дослідження в цій сфері зажадають грамотних біохіміків.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Кар'єра
В тему