1 Липня 2019
Новини

В Україні вперше складають іспит, який унеможливить купівлю диплому

В Україні вперше складають іспит, який унеможливить купівлю диплому

Українські студенти-медики вперше складають міжнародний іспит з основ медицини (IFOM).

Про це на брифінгу в МОЗ заявив заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський, повідомляє Укрінформ.

«Сьогодні більша частина студентів третього курсу спеціальності «Медицина» вперше складають міжнародний іспит з основ медицини (IFOM) як частину Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ). Особливість іспиту в тому, що він є об’єктивним, справедливим та незалежним інструментом оцінки якості підготовки майбутніх лікарів. Експерти з різних країн складають тестові запитання. Вони позбавлені національних особливостей. Це - основа медицини, базові знання, вони потрапляють до банку запитань. Тестові запитання перекладаються незалежною агенцією на національні мови та адмініструються в медуніверситетах країн. Результати тестів повертаються до Національної ради екзаменаторів, незалежної агенції, де ці результати й оцінюються. Таким чином, ми отримуємо зовнішнє незалежне оцінювання українських студентів-медиків», - пояснив Лінчевський.

Він наголосив, що на результати цього іспиту не можуть впливати ані студенти, ані викладачі, ані керівництво медвишів, ані МОЗ.

«Студент отримає те, що заслужив. Маніпуляції, втручання в базу результатів є фізично та технічно неможливими. Це — справедливий іспит. Він використовується у 29 країнах світу. Він є чи не найкращим з того, що сьогодні є у медичній освіті», - наголосив Лінчевський.

За його словами, відтепер медичний диплом не можна буде купити в Україні у жодний спосіб.

«Через це ми отримаємо шалений спротив з боку представників старої системи освіти, оцінки якості медосвіти, які дезінформують суспільство щодо IFOM. Незалежне оцінювання унеможливлює будь-яку підробку, продаж дипломів майбутнім лікарям. Ми також маємо реально розуміти стан медичної освіти, рівень підготовки студентів-медиків, дати гарантії пацієнтам, що до медичної освіти допускатимуться компетентні та мотивовані студенти», - наголосив Лінчевський.

За його словами, МОЗ зіткнулося із шаленим спротивом іспиту, фактами саботування, дезінформації та залякування студентів-медиків.

«Були факти підбурювання студентів до саботування іспиту. Ми стикнулися з тим, що були закриті аудиторії, не підготовлені до іспиту з боку адміністрації медвишів. Вимикалося світло, студенти перекривали вхід іншим студентам до входу у навчальні корпуси. Декани деяких медвишів давали вказівки не підписувати відповідні документи для іспиту, лунали заклики саботувати», - сказав Лінчевський.

Він підкреслив, що за проведення іспиту несуть персональну відповідальність ректори медичних закладів освіти.

«Незабезпечення умов для проведення іспиту є підставою для розривання контракту з ректорами. Якщо студенти не з’являться на іспит або у будь-який інший спосіб без поважних причин не візьмуть участь у тестуванні, вони отримують результат «0». Повторно скласти іспит можна лише один раз, у 2019 році – у серпні, відповідно до графіку Центру тестування, за власний кошт. Якщо повторна спроба буде невдалою — відрахування», - наголосив Лінчевський.

На брифінгу також поінформували, що протягом 1-3 липня іспит мають скласти 12 877 студентів-медиків з 21 закладу медичної освіти.

Зазначалося, що факти саботажу спостерігалися у Харківському, Івано-Франківському, Чернівецькому, Сумському, Одеському, Ужгородському медичних університетах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Син волинського поліцейського вийшов у суперфінал талант-шоу (відео)

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Політика, студенти, екзамени
В тему