11 Квітня 2024
Новини

Україна і Латвія підписали безпекову угоду

Україна і Латвія підписали безпекову угоду
Україна та Латвія підписали двосторонню безпекову угоду, згідно з якою Латвія зобов'язалась надавати щорічну допомогу та підтримувати Україну під час вступу до ЄС і НАТО.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Обсяг військової допомоги від Латвії, згідно з угодою, становитиме 0,25% від ВВП країни. Її Латвія надаватиме Україні щороку, а також сприятиме вступу України до ЄС і НАТО. Крім того, країна взяла на себе 10-річні зобов’язання щодо підтримки України в кіберзахисті, розмінуванні та безпілотних технологіях.

«Дякую дружній Латвії! Це саме та конкретика й прогнозованість, якої потребує наша боротьба за свободу та незалежність», — сказав Зеленський.

Нагадаємо, глава української держави сьогодні, 11 квітня, перебуває з офіційним візитом у Литві, де він візьме участь у саміті Ініціативи трьох морів, або Тримор'я.

До слова, на полях липневого саміту НАТО у Вільнюсі лідери «Групи семи»(G7) погодили Спільну декларацію про підтримку України, в якій зазначили, що кожен із них працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов’язаннями та домовленостями у сфері безпеки. Україна своєю чергою взяла на себе зобов’язання щодо реформ.

До цієї ініціативи долучилися понад 20 країн. Велика Британія стала першою країною, яка уклала остаточну угоду. Відтоді двосторонні угоди з Україною також підписали Німеччина, Данія, Франція, Італія, Канада, Нідерланди та Фінляндія. Про наміри укласти такі самі домовленості заявляли також у Греції та Естонії.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, Світ, Політика, війна з Росією
В тему