Поради

Як вибрати репетитора? 12 ознак хорошого репетитора

Як вибрати репетитора? 12 ознак хорошого репетитора

Не рідко, шкільних занять буває недостатньо. Саме тоді турботливі батьки звертають по допомогу до репетиторів. Проте, якими якостями повинен бути наділений хороший репетитор?

 

Сьогодні, хороший репетитор – на вагу золота. Турботливі батьки шукають професійних, досвідчених та затребуваних спеціалістів. Однак, професіоналізм часто не залежить від освіти, досвід не дорівнює вікові, а затребуваність не дає гарантій. То як же обрати хорошого репетитора?

 

Є 12 простих критеріїв, які допоможуть зробити правильний вибір:

 

Наявність диплому – не показник

Шукаєте репетитора з вищою освітою? А дарма! Безперечно, освіта у престижному університеті по профільному предмету та відзнаки – великий плюс. Проте, факт наявності диплому не дає ніяких гарантій.

Шукайте професіонала, який в першу чергу розповідає про досвід роботи, а не вихвалюється навчанням у престижному закладі.

 

Вузький досвід

Спілкуючись з потенційним репетитором вашої дитини, обов’язково уточніть про досвід індивідуальної роботи, а не стаж у сфері освіти. Педагог може пропрацювати чверть століття та відмінно ладити з колективом. Проте, робота з одним учнем вимагає зовсім іншого підходу, який професійному викладачу може бути незнайомим.

 

Хороший репетитор має ціль

Професіонал, в першу чергу, ще на стадії співбесіди, обов’язково запитає у батьків, яка мета даного курсу. Навіщо? Підготовка учня до шкільної олімпіади чи допомога до вступу в університет – різні заняття з різним обсягом роботи. Хороший репетитор відразу поцікавиться, скільки часу триватиме співпраця та яка ціль даних занять.

 

Висока вартість послуг

Знайти хорошого репетитора за малі гроші – завдання непосильне. Підготовка до заняття вимагає тимчасових витрат з боку репетитора. Це підготовка матеріалів, перевірення джерел, аналіз роботи учня. Якщо репетитор використовує у роботі лише зарання приготовлені конспекти, то вартість його послуг, як і якість роботи, буде низькою.

 

Практикуючий репетитор

Обираючи репетитора, наймайте тих, хто паралельно працює у школі чи університеті, а не лише займається індивідуальними заняттями. Чому? Безперервна робота вчителя чи викладача дозволяє бути в курс усіх нововведень та змін у програмі.

 

Один репетитор – одна дисципліна

Чим більше дисциплін викладає репетитор – тим нижча якість його знання. Це стосується навіть однотипних предметів. Відтак, шукаючи педагога для свого чада обирайте вузькоспеціалізованого наставника.

 

Репетитор не ставить прогнозів

Як вибрати репетитора для дитини? Запитайте його після першого заняття, які шанси у вашого чада здати екзамени чи поступити у ВУЗ. Професіонал не ставитиме оцінки після першої зустрічі з підопічним. Аби познайомитися з учнем та проаналізувати його здібності потрібно декілька зустрічей.

Репетитора, який робить прогнози після першого уроку, навряд чи можна назвати професіоналом.

 

Яким повинно бути резюме репетитора

Хороший репетитор надає повну інформацію про себе. У резюме повинен бути вказаний телефон, місце роботи та досвід. За бажанням клієнта, викладач може надати рекомендовані листи. Також педагог повинен вказати з якими дітьми любить працювати та якій підготовці віддає перевагу. Великий плюс, якщо педагог працює з певною віковою групою.

 

Психологічний зв’язок

Науковці вже давно встановили, що між учнем та вчителем є зв’язок. Відтак, звертайте увагу на зовнішній вигляд та манеру поведінки педагога. Вашій дитині має бути симпатичний репетитор. Аби праця стала плідною, між сторонами повинен бути налагоджений контакт.

 

Індивідуальний підхід

Досвідчений педагог обов’язково поцікавиться психологічними особливостями учня, режимом його дня, інтересами і схильностями. Саме за цими пунктами ховається стержень індивідуальних занять.

 

Завантажений розклад

З хорошим репетитором потрібно домовлятися заздалегідь. Якщо педагог погоджується працювати з вашою дитиною навіть не звірившись зі своїм розкладом, можливо ваше чадо його єдиний клієнт? Навряд чи такий спеціаліст чогось навчить дитину…

 

Репетитор повинен любити свою роботу

Звичайно, з першого погляду досить важко зрозуміти, чи педагог любить те, чим займається. Проте, познайомитись з методикою роботи ближче, можна на відкритих уроках чи лекціях. Деякі репетитори навіть викладають свої виступи в Інтернеті. Не полінуйтесь та відвідайте заняття потенційного репетитора. Якщо він подає інформацію доступно, ви відразу зрозумієте.

Також обирайте педагога, який на «ти» з комп’ютером. Адже в Інтернеті нова інформація, яка дуже важлива для вашого учня, з’являється раніше ніж у підручниках.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Кар'єра
В тему

Останні матеріали