Як медитація впливає на мозок людини
Медитація розслабляє всі ділянки мозку і позбавляє від стресу, а також підвищує креативність.
Медитація - це стародавня духовна практика, яка використовується для розслаблення, очищення від непотрібних думок і загальної гармонізації організму.
Протягом останніх десятиліть, коли стали доступні різні способи інструментального спостереження (ЕЕГ, МРТ) з'явилося багато наукових робіт, що описують позитивний вплив медитації на мозок.
- Знижує рівень тривоги і стресу за рахунок того, що нейромедіатори, завдяки медитації, легше справляються з потоком надходять в мозок стимулів і менше «застряють» на стресовому подразнику.
- Знижує артеріальний тиск і ризик інфаркту більше ніж на 40% за рахунок прогресивного зниження рівня стресу.
- Покращує увагу, пам'ять і здатність приймати рішення за рахунок тренування свідомого фокусування. В процесі медитації збільшується кількість складок кори головного мозку, що сприяє більш зваженому прийняттю рішень.
- Уповільнює рівень бетахвиль, які відповідають за процес обробки інформації. Дослідження за допомогою МРТ довели, що достатньо 10 хвилин медитації, щоб мозок відпочив від нескінченного обмірковування над тим, що відбувається, а людина відчула прилив бадьорості.
- Зменшує больову чутливість завдяки зниженню активності в ділянках мозку, що відповідають за сприйняття болю. Результат медитації за даними МРТ порівняємо з вживанням сильних болезаспокійливих.
- Підвищує креативність і здатність до нестандартного мислення за рахунок обмеження надходження в мозок зайвої інформації і додаткового стимулювання зон мозку, що відповідають за творчість.
- Зберігає сіру речовину мозку в старості у людей, які медитують регулярно. Багаторічні дослідження довели, що обсяг речовини зменшується незначно в порівнянні з молодістю, і зберігається не тільки в зонах, безпосередньо пов'язаних з медитацією, але і по всьому мозку.
- Виробляє усвідомленість, яка значимо впливає на область мозку, що регулює емоції. Людина з розвиненою усвідомленістю більше задоволена емоційними контактами з іншими людьми і здатна зберігати спокій в напружених і конфліктних ситуаціях.
- Допомагає боротися з залежностями (алкогольною, наркотичною та іншими) за рахунок відновлення функцій ділянок мозку, що відповідають за самоконтроль. За допомогою медитації людина навчається усвідомлювати момент «пристрасної тяги» до предмету залежності і перечекати його.
Тепер у вас є всі підстави почати медитувати!
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.
Головні правила вимірювання артеріального тиску вдома
19 Листопада 2024
Через ожиріння може виникнути навіть рак!
19 Листопада 2024
Біль у спині між лопатками: чому виникає
18 Листопада 2024
Керував успішною обороною Миколаєва: зі служби звільнився генерал-майор ЗСУ Марченко
8 Листопада 2024
Чи можна безплатно зробити пересадку органів
28 Жовтня 2024
Грибок на ногах: що робити?
22 Жовтня 2024
Чим небезпечний стрес і як перевірити своє здоров’я?
15 Жовтня 2024
Із якими інфекціями жінки зараз ідуть до гінеколога?
7 Жовтня 2024