Поради

Починаємо загартовуватися

Починаємо загартовуватися
«Якщо хочеш бути здоровим – загартовуйся!» – багато хто чув цю фразу в далекому дитинстві. На жаль, дуже мало людей долучається до цієї справи. Але почати загартовуватися не так складно, все що необхідно – внести процедуру загартовування в обов'язковий список щоденних справ, проявити силу волі і виконувати необхідні процедури регулярно. 
 
Для початку процедур загартовування найкраще підходить літо. Насамперед варто почати виконувати повітряні процедури. Влітку вранці легко встати раніше і вийти на балкон або вулицю. Для початку достатньо постояти хвилину-другу, після чого повернутися в тепле приміщення. 
 
Обов'язково практикуйте повітряні ванни щодня, незалежно від погоди. Поступово час перебування на свіжому повітрі можна збільшувати, а до осені ви звикнете до ранкової прохолоди, і сезонне зниження температури пройде для вас не так помітно. 
Повернувшись у приміщення, виконайте обов'язково кілька фізичних вправ для розігріву м'язів. Якщо ви вирішили, що вам необхідно почати загартовуватися, але період року далеко не теплий, не варто відкладати все на потім і чекати літа, починайте відразу після того, як з’явиться бажання. Звичайно, виходити взимку роздягненим на балкон не варто. Коли йдете на вулицю, одягайтеся так, щоб відчувалася прохолода, адже в загартовуванні важливий саме контраст температур. Після цього поступово можна переходити до обливання водою.
На цьому етапі важливо правильно проводити регулювання температурного режиму. На початковому етапі температура води повинна становити приблизно 19 - 23 градуси, а надалі через кожні 3-5 днів потрібно зменшувати ці значення на 1-2 градуси. 
Обливання холодною водою – найпростіший і найефективніший спосіб загартовування. Станьте у ванну, наберіть відро прохолодної води і сміливо облийте себе нею, потім сильно розітріть тіло рушником. Справа двох хвилин, а користі на мільйон. 
 
Найголовніше – починаючи загартовування, не потрібно відразу влаштовувати шокову терапію, використовуючи крижану воду. Влітку беріть воду з крана, а восени і взимку налийте воду у відро ввечері, щоб вона відповідала температурі приміщення. Так само обливання можна чергувати з процедурою прийому холодного душу, хоча перенести такий сеанс трохи важче – стійте під душем не більше 20 секунд і знову ж швидко і насухо розтирайтеся. 
Можна підібрати й інші види загартовування, наприклад, ходіння босоніж, зарядка на свіжому повітрі або ранкові пробіжки. Свіже прохолодне повітря і біг добре допомагає не тільки для початку загартовування, але сприяє позбавленню від зайвої ваги, зміцнює серцево-судинну систему. Головне пам'ятайте – загартовування ефективне тоді, коли воно регулярне. 
 
 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Здоров'я, імунітет
В тему

Останні матеріали