Правильний сніданок забезпечить вам високу працездатність, надійний імунітет, міцне здоров'я і активне довголіття. Який сніданок для вас правильний, залежить від того, чим ви плануєте зайнятися в найближчі кілька годин після того, як поїсте.
Сніданок перед заняттями спортом
Якщо після сніданку плануєте піти у фітнес-клуб, спортзал – сніданок повинен бути легким.
Підійде пшоняна, кукурудзяна, гречана, рисова каша на воді. У кінці приготування або після можна додати 1-2 ч. л. олії (кукурудзяна, соняшникова, оливкова – за смаком). Замість каші на сніданок також підійде пісний овочевий суп, борщ. А ще краще – суп-пюре.
Обраний сніданок в обсязі 300-400 мл за 1-1,5 години до фізичного навантаження забезпечить вас не тільки енергією, але і необхідною кількістю води.
Сніданок після занять спортом
Другий сніданок при заняттях спортом вранці повинен бути більш поживним. Для поповнення запасів білка в м'язовій тканині краще з'їсти білу рибу, м'ясо, птицю. Кількість залежить від вашої ваги та інтенсивності навантажень. Кількість білка в цей прийом їжі – 0,3-0,5 г/кг маси тіла. Приміром, при невеликих навантаженнях (тренування 30-40 хвилин) людині вагою 70 кг достатньо приблизно 100 г, а при більш тривалому тренуванні – приблизно 200 г м'яса або риби (можна більше).
Гарнір для поповнення втрат вітамінів, макро- і мікроелементів повинен бути овочевим або фруктовим. За обсягом овочі і фрукти повинні в 3-4 рази перевищувати порцію м'яса або риби.
Сніданок перед роботою
Правильний сніданок перед звичайним трудовим днем в офісі без інтенсивного фізичного навантаження може бути таким же, як другий сніданок при заняттях спортом вранці. І якщо при цьому ви хочете ще й схуднути, тоді як джерело білків вибирайте курятину та індичатину. А якщо в меню на сніданок планується риба, то нехай це буде хек, минтай та інші види нежирної риби.
Якщо робота пов'язана з фізичними навантаженнями, тоді снідати необхідно не менше ніж за 1,5-2 години до її початку. Інакше фізичне навантаження призведе до порушення травлення. А значить, замість високої працездатності буде загострення дисбактеріозу в кишківнику. До складу такого сніданку повинні входити джерела білка тваринного походження: риба, м'ясо, птиця.
Головне правило сніданку – не переїдати. Адже переїдання викликає збільшення в'язкості крові, за яким незмінно слідує зниження працездатності. Як зрозуміти, що ви робите все правильно? Дуже просто! У вас буде відмінний настрій, ви будете із задоволенням йти в спортзал, а на роботі енергійно трудитися і «креативити».
Правильне харчування при активному способі життя забезпечує не тільки активність мозку, а й імунної системи, яка щодня бореться з десятками видів вірусів, сотнями видів мікробів, тисячами онкоклітин. А правильний сніданок – ваш найголовніший внесок у перемоги бійців цього невидимого для нас фронту. Здорове харчування перешкоджатиме загостренням хронічних інфекцій. Тому, якщо хочете жити краще і довше – починайте день з правильного сніданку.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.
Панічна атака: які симптоми і як собі допомогти
4 Червня 2023
У лукашенка - проблеми зі здоров'ям
15 Травня 2023
Революційні методи лікування туберкульозу
9 Квітня 2023
На Волині ще у двох людей виявили менінгококову інфекцію
28 Лютого 2023
Закреп: як допомогти собі в домашніх умовах
18 Лютого 2023
Що таке йохімбе та у чому його користь для здоров'я: таємниці кореня африканського дерева
16 Лютого 2023
З яким зором людина не придатна до мобілізації
16 Лютого 2023
ТОП-5 фейків про презерватив
13 Лютого 2023
Топ-5 звичок, які убивають наш імунітет
5 Лютого 2023