25 Січня 2019
Новини

Тетянин день: заборони і прикмети свята

Тетянин день: заборони і прикмети свята

25 січня – два великих свята: День студентів і Тетянин день.

Кожен знає, що ці два свята пов'язані і практично всі чули про те, що Тетяна є покровителькою студентів. Але ось чому і як вона взагалі пов'язана з наукою сказати може не кожен, – пише Znaj.ua.

День Тетяни 2019: історія свята

Спочатку 25 січня відзначали саме це свято. Воно було створене, щоб вшанувати пам'ять про святу Тетяну, яка була вбита через свою непохитну віру.

За розповідями, дівчина народилася на початку 3-го століття в Римі. Її батьки були дуже шанованими людьми. І незважаючи на те, що в той час християнство було під забороною, Тетяні все одно таємно прищеплювали віру в Бога, вчили допомагати бідним і нещасним. А коли вона досягла повноліття, відразу ж вирушила служити у храм, де допомагала всім, хто потребує цього.

За легендами, у 226 році її взяли в полон противники християнства, які змушували святу відректися від віри і підкориться ідолу. Незважаючи, на це дівчина була непохитна і постійно молилася Богу. Розповіді свідчать, що він її почув і наслав землетрус на храм з ідолом.

Тоді вирішили, що Тетяна наслала на всіх нещастя і почали катувати, але дівчина все одно молилася і вірила і Бога. Через це її і стратили.

День Тетяни 2019: чому це День студента

До 1755 року 25 січня так і залишалося Днем Тетяни. Але в тому році було прийнято важливе рішення, завдяки якому у нас і з'явилось друге свято. Тоді імператриця Єлизавета Велика підписала декрет «Про заснування Московського університету». Їй подали цей указ на підпис у цей день саме через свята на честь Тетяни.

Саме після цього вона і почала вважатися покровителькою студентів, хоча за життя з наукою, або чимось подібним вона пов'язана не була.

Давайте тепер спробуємо трохи розібратися з традиціями цього свята, адже це одночасно і свято для студентів і для віруючих людей, тому і його традиції досить цікаві.

Тетянин день: традиції свята

Звичайно, головні традиції в цей день стосуються саме студентів, викладачів і всіх, хто якось пов'язаний з навчанням в університеті.

Студенти приймають поздоровлення, самі вітають своїх колег і викладачів. Звичайно, крім цього, в багатьох університетах проходять концерти та розважальні програми.

Студенти в цей день загадують бажання, пов'язані з навчанням, в народі вірять, що якщо зробити все за певними правилами, то воно точно збудеться. А ось і самі правила: потрібно знайти найвищу точку у вашій місцевості, почекати, поки її освітить сонце, і чітко вимовити своє бажання. Можливо, це допоможе закрити вам сесію, або ж отримати червоний диплом.

Головною прикметою цього дня є повна відмова від читання конспектів. Особливо, перед іспитом. Піти 26 січня на здачу заліків треба обов'язково з похмілля. Тоді удача забезпечена. Якщо цей іспит зданий добре, значить на наступні треба обов'язково прийти в тому ж одязі. Великою популярністю користується обряд на виклик «Кулі». Студенти вірять, що якщо отримають відповідь, то білетии можна не вчити, все буде і так відмінно. Для цього вони визирають з вікна, махають заліковою книжкою і голосно кричать: «Шара, прийди». У відповідь має прозвучати «Уже в дорозі», але обов'язково простим прохожим, а не студентом, інакше все марно.

Так само в цей день раніше робили коровай, який потрібно було потім добре вивчити. Вся справа в тому, що якщо в середині є горбок, то коровай означає неодмінну удачу; ідеально гладке тісто означало спокійний і стабільний рік.

А от увечері починалося найцікавіше, незважаючи на те, що це релігійне свято, студенти все одно влаштовували масові гуляння, вечірки, запускали феєрверки і просто гуляли до ночі. До речі, в 2019 році День студента якраз припадає на п'ятницю, тому це окремий привід добре відзначити свято.

Ну а крім студентів, 25 січня так само святкують всі віруючі люди. Традиції цього свята не сильно різняться від інших і часто для більшості закінчується звичайним походом до церкви з ранку, або ж увечері та молитвою святий Тетяні.

День Тетяни 2019: головні заборони свята

Список заборон 25 січня не такий і великий, і, у принципі, він перегукується практично з кожним подібним торжеством.

По-перше, потрібно сказати все про ритуали, пов'язані з приворотами, ворожіннями і так далі. З одного боку, це особиста справа кожної людини, але якщо ви глибоко віруюча, то цього краще не робити, адже ритуали і обряди суперечать самій релігії.

Так само під суворою забороною знаходяться і сварки, погані думки і все подібне. Наші пращури говорили, що Тетянин день потрібно відзначати виключно миролюбно і доброзичливо.

А ось уся робота по дому в цей день дозволена. До речі, зустрічати таке свято не можна в неприбраному будинку, тому якщо ви не хочете з самого ранку братися за швабру, то краще подбати про це напередодні.

Так само є ще одна важлива заборона: в Тетянин день ні в якому разі не можна відмовляти в допомозі тим, хто потребує її, інакше ви і самі можете потрапити у велику біду.

Тетянин день: прикмети свята

Не дивно, що практично всі вони безпосередньо пов'язані з погодою, а ось і повний список:

якщо в цей день іде сніг – значить, влітку будуть часті дощі.

Якщо ж буде сонячна погода в Тетянин день, значить, птахи повернуться рано.

Якщо на Тетяну морозно і ясно, буде хороший урожай, якщо ж тепла заметіль – до неврожаю.

Читайте також: Народні прикмети на 18 січня - Водохресний вечір

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство
В тему