Життя

Обіцяючи працевлаштувати, видурив останні гроші

Обіцяючи працевлаштувати, видурив останні гроші

Польща, Чехія, Італія, Канада, США – у ці країни прагнуть потрапити українці. Але не у відпустку, а на роботу. Висока зарплата і мінімум вимог – ось на що клюють безробітні, вимучені тривалими пошуками роботи. Але, як правило, у фіналі вони залишаються без грошей. Багато шахраїв наживаються на необізнаних співвітчизниках.

Жертвою таких махінацій стала лучанка, з якою я нещодавно познайомилась, їдучи в маршрутці. Схвильована жінка, вся у сльозах, намагалась комусь зателефонувати, та на дзвінок ніхто не відповідав. Через деякий час вона заспокоїлась і сама почала розповідати про свою проблему, мабуть, сподіваючись, що я зможу якось допомогти.

Пані Олена (так звуть мою співрозмовницю) розказала, що тривалий час намагалася знайти роботу. Щоденно переглядаючи оголошення у газетах та спілкуючись зі знайомими, вона натрапила на фірму, яка займається питаннями працевлаштування. Жінка відразу ж зателефонувала в цю організацію і попросила про допомогу. На телефонний дзвінок відповів ввічливий добродій, з яким вона домовилась про зустріч.

– Я тоді так зраділа, – каже жінка. – Адже після розлучення залишилась з двома дітьми і мамою. Жили на її пенсію, якої навіть на продукти не вистачало. Ледь зводили кінці з кінцями.

1000 гривень –

і ви працевлаштовані

– При зустрічі чоловік показав свої документи та розповів про фірму, в якій працює. Він обіцяв, що допоможе знайти роботу за кордоном, але для цього потрібна передоплата – 1000 гривень, – розповідає пані Олена. –  «Роботодавець» поводив себе переконливо, тому нічого в його поведінці не викликало підозри.

Через кілька днів довірлива жінка перерахувала обумовлену суму на картку роботодавця.

– Гроші позичила в подруги. Пообіцяла, що із зарплати одразу віддам, – схлипує розчарована лучанка.  – Отримавши кошти, чоловік запевнив, що на підготовку документів потрібен деякий час і зовсім скоро мою проблему буде вирішено.

Вказаний ним термін минав, і поступово з’ясовувалось, що виникли деякі труднощі, які незабаром будуть усунені. Але залагодження цих «труднощів» переростало в безкінечні обіцянки. А згодом чоловік взагалі зник і перестав відповідати на телефонні дзвінки. Жінка у розпачі, адже розуміє, що знайти шахрая майже неможливо. Зустрічались із зловмисником у кафе, тому про так звану фірму вона нічого не знає. Судячи з усього, тієї фірми взагалі не існує.

Потрібно лише

заплатити за договір

Подібна ситуація сталася іще з одним лучанином. Хлопець знайшов роботу теж у газетних оголошеннях. Зателефонувавши за вказаним номером, він домовився про співбесіду у Києві. При зустрічі роботодавець запевнив, що працевлаштує його, потрібно лише підписати договір і заплатити 800 гривень. Не підозрюючи нічого поганого, хлопець віддав останні гроші. Після цього його ввічливо попросили зачекати кілька днів. Але обіцяного телефонного дзвінка безробітний так і не дочекався. Телефонував, їздив у офіс, де зустрічався із роботодавцем, але все безрезультатно – шахрай зник.

Вислухавши своїх співрозмовників, хотілося б закликати усіх, хто шукає роботу, бути обережними. Адже такий обман не найстрашніше. Є шахраї-роботодавці, які просять не лише заплатити енну суму, але і відсканувати свої документи для нібито оформлення, або ж вимагають інші конфіденційні дані.

Як уберегтися від шахраїв і в той же час влаштуватися на хорошу роботу? Універсального способу немає. Але, головне – пам’ятати, що будь-яка легальна фірма-роботодавець повинна мати, як мінімум, посвідчення про реєстрацію. А ще краще – кілька разів усе перевірте і не ведіться на багатослівні обіцянки.

Ірина Куприсюк

Все про: Найцікавіше
В тему