Поради

Детокс в Індії або Аюрведа творить дива

Детокс в Індії або Аюрведа творить дива

Завдяки Українському журналістському фонду вже котрий рік поспіль медійники з різних регіонів України літають на південь Індії в Кералу поправляти здоров’я за допомогою аюрведи.

Саме в Кералі, як стверджують багато джерел, 5 тисяч років тому зародилася ведична медицина – наука про здоров’я та довголіття (аюр – «життя», веда – «наука», у повному розумінні «наука життя»). Її практикували мудреці «ріші», котрі робили записи про хвороби людей на пальмових гілках. Їхнє вчення довго передавалося з вуст у вуста. Три тисячі років тому його виклали в трактатах  «Чаракасамхита» та «Сушрутасамхита», а тисячу років тому – в найбільш згадуваному манускипті Аштанга Хридая. Аюрведа – це цілий комплекс древніх медичних знань Індії. Вчить, як зберігати спокійний розум та здорове тіло, як жити в гармонії з собою та природою.

До речі, аюрведа з 1985 року визнана Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я як найефективніша на сьогоднішній день система альтернативної медицини. Можна навіть сказати, що це єдина медицина (разом з тибетською), що здатна справді зцілити людину. На відміну від традиційної, вона бореться не з симптомами захворювань, а усуває їх причину.

Згідно з аюрведою, Всесвіт, і людина зокрема, складаються з п’яти основних елементів: ефіру, повітря, вогню, води та землі. У людському тілі вони проявляються як три фундаментальні життєві сили, або доши, й керують усіма його біологічними, психологічними та фізичними функціями. Вата (ефір та повітря) відповідає за процеси дихання, кровообігу, діяльність м’язів, нервові імпульси; Пітта (вогонь та вода) керує обміном речовин і травленням; Капха (вода та земля) – це кістки, м’язи, сухожилля та баланс рідини в тілі. За цими трьома основними типами конституції фахівець з аюрведи визначає, хто є хто, беручи до уваги саме «життєві сили» людини, й залежно від того, яка доша переважає, призначає відповідний курс терапії. Лікування полягає у відновленні життєвої енергії (прани), за допомогою якої пацієнт самостійно перемагає хвороби. Відбувається найсильніша детоксикація та «перезавантаження» організму, в результаті чого тілу повертається молодість, а свідомості – спокій. Методики аюрведи допомагають схуднути, зміцнити імунітет, зняти стрес, поліпшити настрій, повернути розтрачену енергію, відчути себе молодим, красивим, духовно сповненим.

Якщо аюрведа – то тільки в Кералі

Сьогодні сотні тисяч туристів з різних кінців світу їдуть  сюди до джерела відновлення душевних та фізичних ресурсів. Адже, саме в Кералі, на землі, яка наскрізь просякнута аюрведою, розташована найбільша кількість у країні спеціалізованих оздоровчих центрів.

Заклад, що ось уже кілька років поспіль гостинно приймає представників українських мас-медіа, називається Somatheeram (Соматірам, www.somatheeram.in, www.soma.in). Це один з найвідоміших та найбільших аюрведичних центрів на березі Аравійського моря. Має неабиякий досвід лікування та бездоганну репутацію. Саме Соматірам (аюрведичний «старійшина» в Кералі, а можливо й в усій Індії) заклав колись стандарти аюрведичного лікування іноземців. Аюрведа тут серйозна, професійна, і, що найбільш важливо, єфективна. Небагато курортів Індії можуть похвалитися власним садом лікарських трав та виробництвом аюрведичних ліків, а також власним науково-дослідницьким та навчальним центрами. До речі, Somatheeram офіційно має статус медичного закладу, отримав акредитацію NABH (Національна рада з акредитації клінік та установ) – це одна з найпрестижніших акредитацій для клінік Індії, яка потребує дотримання найвищих стандартів медичного сервісу. Причому, стандарти акредитації NABH вважаються одними з найвищих у світі.

В 2017 році лікувальний центр Соматірам вшосте отримав нагороду від влади Керали і втретє – від уряду Індії як найкращий аюрведичний курорт.

Соматірам – це райський куточок посеред раю. Тут все потопає в тропічній зелені. Територію прикрашають квіти неймовірної краси, біля яких неначе метелики кружляють колібрі. І що найбільш привабливе – поряд океан. Його видно з ресторану, з басейну, з вікон затишних котеджів, що побудовані в кералійському стилі. Тут всюди тиша та гармонія. Можна годинами сидіти на ганку й милуватися довколишньою красою. А можна цілими днями лежати в гамаку, читати книги, купатися й засмагати. Відчути дотик хвиль океану, відвідати поселення рибалок, зібрати колекцію щирих посмішок місцевих жителів… Розслабити тіло й очистити думки – одна з найважливіших складових у лікуванні аюрведою.

Як лікують, чим годують?

Спочатку кожен спілкується з лікарем. Той розпитує про все: про роботу, сім’ю, що хвилює та болить. Хтось хоче, аби біль у спині минув, а для декого найважливіше скинути зайву вагу. Потім починається лікування. Для Вати (тип тіла людини, читайте вище) одне, для Пітти та Капхи – інше. Безліч різноманітних процедур. Наприклад, масаж усього тіла в чотири руки з застосуванням цілющої олії або трав’яних порошків. Теплі ванни з трав або молока. Спеціальні процедури для голови, вух, очей і повік. Широдхара – взагалі щось неймовірне, просто космос якийсь. Це коли тобі на лоба тонесенькою цівкою протягом тривалого часу ллють теплу олію. У когось це викликає відчуття польоту, а хтось встигає виспатися за все життя.

Невдовзі в Соматірамі планують відкриття нового п’ятизіркового готелю AyurSoma і обіцяють, що отримувати приємні процедури можна буде, не виходячи з номеру. Сервіс!

В аюрведичних закладах приділяють неабияку увагу якості їжі. В Соматірамі з цим взагалі дуже серйозно. Адже в аюрведі харчування забезпечує рівновагу дош, тобто життєвих сил. Кожній доші потрібні свої смаки (раси): первинна інформація для дош закладена в солодкому, солоному, кислому, гіркому, гострому й терпкому. Під час кожного прийому їжі мають бути всі шість рас. Смаком можна скористатися для того, аби врівноважити загострену дошу. За аюрведою, тілесним відбиттям «чистої радості», тобто блаженства, є невловима субстанція оджас, яка виникає з ідеально перетравленої їжі. Оджас, як і доши, одночасно є в свідомості та тілі. Отримати оджас, тобто найвище задоволення, від того, що ми їмо – оце і є кінцевий результат правильного харчування.

Їжа в Соматірамі суто вегетаріанська, в меню – понад 250 страв. Біля кожної страви лежать сирі овочі, фрукти, трава, крупи, прянощі, аби знати, з чого вона приготована, а також стоять таблички, які вказують: саме для кого ця смакота – для Вати, Пітти чи Капхи. За типом тілобудови підбирють й правильне хачування. І все те не просто корисне, а ще й дуже смачне. А фрукти в Індії які! Райська насолода!

Баланс розуму в аюрведі досягається завдяки щоденним медитаціям. Тіло ж розвивається за рахунок занять йогою. Під пильним наглядом автентичного вчителя, йога-майстра, в стійку на голові стають навіть ті, для кого це раніше було фантастикою. Але не лякайтеся, йога це дуже приємне й надзвичайно корисне заняття. Як же добре неквапливо розім’яти м’язи під першими сонячними променями на зеленій галявині з видом на океан.

Ось так, у різний спосіб, на аюрведичному курорті допомагають своїм клієнтам вивільнитися від токсинів та шлаків, а також накопиченої втоми, напруги та стресу. Як результат – легкість у всьому тілі, підтягнута сяюча шкіра, й, що не менш важливо, чистота думок, рівновага та спокій. Аюрведа таки творить дива! І це, без перебільшення, найприємніше лікування у світі.

Цілюща сила Керали

Керала… Це, немов, справжнісінький рай на землі. Безліч річок та озер, лагуни, канали, лимани, золотаво-білосніжний пісок пляжів Аравійського моря, соковита незаймана природа, зарості кокосових пальм, унікальна флора та фауна, величні індуїстські храми та палаци, християнські церкви, колоритні поселення рибалок, рисові та чайні плантації. У повітрі витає п’янкий запах прянощів. Краса та магія, здається, там всюди. В Індії вважають, що коли Бог створював Землю, Кералу Він сотворив суто для себе.

Сьогодні ж це один з найчистіших, найбільш розвинутих економічно та духовно індійських штатів. Тут відмінні дороги, охайні будиночки. Майже 90 відсотків населення вміють читати й писати.

Коли потрапляєш в Кералу, в цей райський куточок, здається, що тут кожна квітка лікує… Їдеш звідси цілковито щасливим та здоровим.

І хоча шлях до Керали неблизький, повірте, воно того варте!  

Somatheeram

Розташований в 22 км від міжнародного аеропорту Тривандрум (Керала, Індія) та в 10 км від містечка Ковалам, популярного центру пляжного відпочинку.

Тривандрум - столиця штату Керала Подивитися є на що –  на древні палаци, храми та фортеці. Особливо приваблює туристів центральний храм Падманабхасвами, де не так давно знайшли скарби, загальна вартість яких перевищує більш ніж 20 мільярдів доларів. Хоч у сам храм нас з вами не пустять, побачити це чудо на власні очі таки треба.

Обов’язково потрібно з’їздити на найпівденнішу точку Індії – мис Каньякумарі, там де сходяться води Індійського океану, Аравійського моря та Бельгійської затоки.  Саме тут люди першими в усій Індії зустрічають схід сонця, яке майже містично з’являється з-за хвиль.

Якщо справді цікавий відпочинок, поєднаний з аюрведою, дзвоніть: 067 538 92 95 або 097 171 10 55, з Вами поділяться враженнями і навіть допоможуть з організацією поїздки на аюрведичний курорт в Кералу.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Дозвілля, Україна, Таблоїд, Найцікавіше, туризм, індія, здоровий спосіб життя
В тему