Поради

Як стати цінним на ринку праці спеціалістом, який буде здатний конкурувати навіть з роботизацією?

Як стати цінним на ринку праці спеціалістом, який буде здатний конкурувати навіть з роботизацією?

Засновник Комп’ютерної Академії «ШАГ» Дмитро Корчевський поділився своєю думкою з актуального  питання, «як стати цінним на ринку праці спеціалістом».

«Сучасне технічне та програмне забезпечення обробляє величезні масиви даних, які не в змозі обробити людина. Але тільки людина може осмислювати та аналізувати, щоб на основі цих даних розробляти, приймати рішення, творити та створювати.

Відповідно, у навчанні необхідно зробити акцент на отриманні ключових навичок, притаманних лише людині. Потрібно змінити кут зору: не конкурувати з ІТ та технологіями, а використовувати цей інструмент на свою користь».

Дмитро наводить приклад з власного досвіду, як цей підхід застосовується у методиці навчання в Академії:

Широкий досвід

Діти покоління Z йтимуть у світ необмежених можливостей. Саме тому за період навчання має бути тест-драйв різних напрямків. В Академії молоді студенти створюють мобільні додатки, розробляють роботів, проектують віртуальну реальність, вивчають основи програмування, роботу з соцмережами. Технічні вміння виходять за межі компетенцій вузьких спеціалістів в повсякденне життя. Діти вже зараз працюють над тим, що реально будуть використовувати в майбутньому.

Сталий розвиток

Або ж lifelong learning. Процес навчання має бути безперервним. Твердження “Мені вже пізно вчитись” відійшло в минуле. Головне – щоб була мотивація. Пенсіонери відкривають власні блоги. Діти, в доповнення до шкільного предмету «Основи здоров'я», вивчають основи кібербезпеки.

«Generation gap» – розрив між поколіннями – анулюється сам собою, коли онуки, батьки, дідусі й бабусі в одному IT-комьюніті обговорюють актуальні новини світу технологій.

Не боротьба, а співпраця

Знову ж таки, функціонал людини та комп'ютера принципово різний. Майбутнє, вірогідно, за «гібридними» технологіями, які поєднують в собі найсильніші здатності живого організму homo sapiens та потужних машин і програм.

Ступінь розвитку класичної школи

Сучасна школа – це не альтернативне новоутворення, що повністю відмінне від системи освіти, що вже існує. Це просто наступний рівень розвитку. Педагоги залишаться, просто їхня роль – не наглядач, і не джерело інформування. Це друг, наставник для дитини, який ділиться власним досвідом та допомагає почати власний шлях.

Digital-майбутнє

Успішна особистість знатиме свої інтереси і таланти. Роль педагогів і батьків – віднайти їх, та допомогти розвинути.

Аналітики розробили перелік з 650 професій майбутнього, 138 з яких – принципово нові. І звісно ж вони пов'язані з цифровими технологіями. IT-шники, а також ті, хто дружать з IT-сферою зараз «на коні»: ми знаємо про інновації по всьому світу, і так можемо прогнозувати майбутнє та відповідно підготуватись до нього.

Більше про Академію

Комп'ютерна Академія ШАГ готує висококваліфікованих професіоналів для digital-ринку в 20 країнах світу, у 73 філіях, з 1999 року. Випускники Академії працюють в Amazon, Skype, IBM, EPAM.

Є комплексна освіта, спеціалізовані професійні курси, індивідуальне навчання. Для дітей ми створили тест-драйв професій майбутнього. Дитина може спробувати себе в різних областях ІТ-індустрії і визначити, наскільки йому це подобається.

Зараз це єдиний в Україні приватний заклад освіти, який отримав державну ліцензію для закладів і середньої, і вищої освіти. Тобто, ви можете отримати офіційний диплом, наприклад, розробника програмного забезпечення. Або ваша дитина може стати офіційним випускником IT STEP School. З вересня починають функціонувати дві школи в Києві, та Львові. Будемо раді вітати!)

Знаходьте актуальну інформацію на нашому сайті: https://itstep.org/

Лайк на Facebook:) https://www.facebook.com/comp.academy.step/

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Кар'єра, Україна, суспільство, Найцікавіше, навчання
В тему