Поради

Ось мій диплом - де мої гроші? Або чому освіта - це інвестиція

Ось мій диплом - де мої гроші? Або чому освіта - це інвестиція

Якщо розглядати освіту як інвестицію, то потрібно врахувати 3 моменти – про це пише Дмитро Корчевський - доктор педагогічних наук,  засновник Комп’ютерної Академії «ШАГ».

Відтак, це:

  1. гарантії, що вкладені гроші повернуться.
  2. час, за який вони повернуться.
  3. порівняти з можливими альтернативами.

Давайте розглянемо приклад. Візьмемо відомий вуз та популярну спеціальність.

КНУ Шевченка, юридичний факультет. Рік навчання за контрактом коштує 46 000 грн.

Відкриваємо сайт rabota.ua і починаємо шукати першу роботу юристом (запит «юрист без досвіду»): помічник юриста.

40 вакансії у Києві із заробітною платою 7000-8000 грн. (Дані взяті на сайті rabota.ua за серпень 2019).

 На державній службі знаходимо ще цікавіші варіанти: зарплата від 5000 грн. для юристів-початківців.

Зробимо прості підрахунки: щоб повернути кошти, витрачені на державну освіту, юристу потрібно працювати приблизно 3 роки.

Так, вони можуть йти працювати за фахом після 3 курсу. Можуть перейти на бюджет. В принципі, можливо знайти гарну роботу. Але до нормального працевлаштування потрібно пройти через безліч «якщо» і «можливо». Задовольнити, виконати безліч особливих умов, розібратися в нюансах. Для інвестицій такі слова сигналізують про високий ризик.

Тому я б рекомендував обирати спочатку не освіту чи вуз, а професію. І особливо звернути увагу, наскільки вона буде потрібна через 6 років. Обравши професію, можна розглядати вуз, який буде відповідати вашим вимогам та бажанням.

Не секрет, що зараз високодохідні професії ті, що пов`язані з IT та digital. Знову повернемося до  сайту rabota.ua. На запит «IT» видає приблизно 4000 вакансій. І це тільки IT. Розмір заробітних плат там стартує від 500 $; а через півроку досвіду на позиції «Junior» вже досягає 1500$ за місяць. І це не межа, а лише початок.

Наших IT-спеціалістів раді бачити у всьому світі. Так історично склалося, що ІТ освіта в Україні є однією з найбільш якісних. На пострадянському просторі залишилися сильні технічні школи. На уроках все ще дають глибоку та ґрунтовну, порівняно з іншими країнами, математичну базу. І як кажуть, з наступного року ЗНО з математики стане обов’язковим. Щоправда, не завжди пояснюють, як застосовувати її на практиці. І з цим програмістам 7вже доводиться справлятися самостійно або поглиблювати знання на професійних ІТ курсах. 

Вартість та строки навчання на IT-професії може бути різною. Але хотів би звернути увагу: обирайте навчання строком від 6 місяців. Як би не хотілося «всьо, бігом і задешево», не піддавайтесь. Ми ж з вами не у Forex граємо.

Альтернативою формальній освіті може бути створення власного бізнесу. Всі гроші, що ви витратили б на навчання, можна розглянути як капітал та вкласти у розвиток власної справи. Там диплом не потрібний. Там потрібні знання, здібності та сміливість. Але про щомісячну зарплату і стабільність можна забути.

«Особисто я підтримую такий підхід, що освіта - це інвестиція. Це і мій власний досвід.

20 років тому я заснував Комп’ютерну Академію ШАГ саме через розуміння того, що моя освіта має давати не просто теоретичні знання, а приносити мені гроші»,- резюмує Дмитро Корчевський.

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Кар'єра, Україна, суспільство, Найцікавіше, Бізнес, Власна справа, програмування, робота, навчання, вуз
В тему