Поради

Успішними компаніями керують не начальники. А хто?

Успішними компаніями керують не начальники. А хто?

Сучасний світ робить ставку на лідері.

Лідер – це не посада. Лідер – це твоя якість поведінки та роботи. Який визначити, хто у вас на фірмі чи на підприємстві лідер? Достатньо лише потрапити у складну бізнес-ситуації, і вона сама виштовхає наперед людину, за якою піде вся команда. Це і є лідер.

Чим відрізняються начальник, менеджер і лідер?

Щоб таким залишатися і вести за собою команду, лідер повинен знати дві речі: свої сильні та слабкі якості, а також сильні та слабкі якості членів своєї команди.

Наразі часто сплутують суть слів «лідер» і «прогресивний менеджер». 25 найуспішніших у світі бізнес-шкіл замінюють слово «менеджмент» на «лідерство». Бо перший термін означає «управляти стабільним процесом», а другий передбачає управління в умовах постійних змін та викликів. Основна мета менеджменту в тому, щоб співробітники «правильно виконували роботу». Суть же лідерства в тому, аби спрямувати команду в правильне русло, де кожен чітко виконував би поставлені перед ним завдання.

Хороший лідер під час руху команди в «правильному руслі» постійно озиратися назад, аналізує, робить висновик. Така людина шукає відповіді на три питання:

якою була задумка?

як я діяв?

чого я домігся?

А в разі невдачі – чому я цього не добився і які уроки для себе виніс?

Проаналізувавши, лідер має визначити подальший напрям дій команди і продовжувати рухатися вперед.

 

Лідер – це не лише профі й аналітик. Це – душа команди!

Міцна команда – це дружна команда. І саме лідер, знаючи кожного свого працівника, повинен так сформувати відносини в колективі, аби сильніші підтягували слабших, аби кожен знав свої функції і був упевнений, що впорається з ними.

Лідер завжди має брати до уваги ініціативи, які йдуть «знизу», всі ідеї вислухати, кожному дати можливість висловитися. Бо нерідко саме знизу народжуються ідеї, які єдина команда зможе реалізувати в успішному проекті. Плюс «низи» розуміють: вони – рівноправні партнери і самодостатні особистості.

Підготувала Оксана Бубенщикова

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Кар'єра, робота
В тему