Поради

Що не можна робити 30 листопада

Що не можна робити 30 листопада

Православні християни 30 листопада вшановують пам'ять одного з найшанованіших святих – Григорія Чудотворця. У цей день не можна сваритися із близькими та стригтися.

Історія свята

Григорій народився в сім'ї язичників, але вже у свідомому віці вирішив змінити віру та стати християнином. Щоб глибше зрозуміти християнство, він вирушив навчатися до Олександрії. Він залишався у цьому місті вісім років, а потім прийняв християнство.

Після повернення на батьківщину Григорій пішов у пустелю і залишився там жити. Кілька років він провів у пості та молитві, за що й отримав свій дар. Через його бажання поклонятися Господу його зробили єпископом Неокесарійським.

У статусі єпископа Григорій виявив свої здібності. Він лікував хворих людей, допомагав нужденним та примиряв сім'ї. Все це він робив за допомогою молитов. Він припинив сварку двох братів, які ділили землю на озері. Сім'я ніяк не могла домовитись і в результаті за допомогою молитов Григорія озеро зникло наступного дня. Своєю палицею він врятував ціле місто від розливу річки, а потім сховав на горі християн під час гонінь язичників. Коли вороги прийшли на пошуки, вони не знайшли нікого.

Усе своє життя Григорій присвятив службі православної церкви. Він будував храми, навертав язичників у свою віру і викривав тих, хто паплюжив християнство.

Що можна робити

Прямо вранці прийнято ходити в лазню, щоб зміцнити своє здоров'я.

30 листопада – останній день осені. Незабаром розпочнеться новий рік у житті людей, тому цього дня люди намагалися виконати обіцянку, яку дали собі цього року. Якщо ви виконаєте обов'язок перед собою, все погане точно залишиться в минулому.

Що не можна робити

Цього дня категорично не можна лаятись зі своїми близькими. По-перше, щоб не затьмарювати свято, а, по-друге, вважалося: зима, що настає, може «заморозити» хороші відносини між людьми.

30 листопада не можна чіпати волосся і відстригати його. У народі говорили, що той, хто підстриже волосся 30 листопада, зменшить тривалість свого життя на кілька років.

Заборонено хвалитися. Ви можете розповісти про свої удачі та досягнення, але не варто своїми розповідями викликати заздрість у людей. Ваші слова можуть обернутися вам боком, і ви втратите все, чим так пишалися.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: яке сьогодні свято, прикмети, цікаво знати
В тему