Поради

Формуємо сімейний бюджет за принципом «7-ми конвертів»

Формуємо сімейний бюджет за принципом «7-ми конвертів»

Зважаючи на нинішнє безгрошів’я та фінансову скруту, українці просто зобов’язані прискіпливо розраховувати свої сімейні бюджети. Це допоможе не лише заощадити, але й економічно дисциплінує та вчить розумно планувати витрати.

Правильно розраховувати свої доходи вміє не кожен. Тому допомогти зможе доволі відомий принцип «7 конвертів», який історією сягає давнини.

Сутність принципу полягає в тому, що вся зарплата – чоловіка та дружини – розкладається по семи конвертах. Далі конверти ховалися в різних шафах.

Перший конверт – це гроші на харчування. Яку суму виділяти на продукти, потрібно підрахувати протягом кількох місяців. Це може бути 20 або 50 відсотків від суми доходів у залежності від добробуту сім'ї.

Другий конверт – на комунальні витрати, оплату за житло, електроенергію, телефон, пальне для автомобіля. Скільки покласти в другій конверт, як правило, достеменно відомо. Щоправда потрібно класти трохи більше грошей, зважаючи на постійну дорожнечу комунальних послуг.

Третій конверт – на відпустку і щоденний відпочинок. Щомісяця відкладається невелика сума із зарплати, а також дрібні форс мажорні доходи.

Четвертий конверт – на «чорний день». Фактично це накопичувальний конверт, із якого, за необхідності, беруться гроші для непередбачених витрат, як то на лікування. Зазвичай відкладають близько 10 відсотків щомісячного доходу.

П’ятий конверт – це гроші на одяг, взуття, меблі, предмети побуту. Сума залежать від доходів сім'ї та вимог членів родини. Варто реально вирахувати свої можливості, щоб не спокушатися на надто дорогі речі.

Шостий конверт – витрати на дітей та онуків. Сюди входить усе: одяг, взуття, іграшки, заняття, репетитори, вартість навчання. Як правило, сума збільшується поступово з роками, зважаючи на те, що на дітях не економлять.

А в сьомий конверт господиня перекладає гроші з першого, третього, п'ятого і шостого конвертів – якщо впродовж місяця вдалося заощадити певні кошти після получки. Ці гроші можна витратити на себе, як кажуть, на власні забаганки.

Найголовніше в «7-ми конвертах» те, що ніколи не можна брати гроші з іншого конверту. На їжу використовують гроші тільки з першого конверта – якщо вони закінчуються, то голодуйте. Гроші з другого конверту витрачаються виключно на комунальні послуги. Що заощадили – переклали до сьомого конверту. Те, що відкладене в третій конверт, потрібно витрачати лише на відпустку або дні народження близьких. І так далі…

Звісно, дотримуючись принципу конвертів, не потрібно сприймати буквально. Замість конвертів можуть бути банківські картки або сейфи. Головне, щоби гроші не витрачалися не за призначенням.

Все про: Сім'я, Сімейний бюджет
В тему

Останні матеріали