25 Липня 2022
Новини

У порт Маріуполя відновили електропостачання, щоб красти зерно

У порт Маріуполя відновили електропостачання, щоб красти зерно
Фото ілюстративне

Аби використовувати порт Маріуполя для вивезення краденого в українських фермерів зерна, окупанти відновили там електропостачання.

Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко у Telegram.

За його словами, наразі триває підготовка для перевалки зерна. В неділю, за його словами, у місті були зафіксовані перші зерновози, що рухалися в бік порту. 

Зерновози в'їхали в місто з Донецького напрямку, розповів він.

На початку липня окупанти у Маріуполі також запустили буксирний кран для очищення суходного каналу та акваторії порту, аби вивозити суднами крадене українське зерно та метал.

Нагадуємо, з травня окупанти намагаються частково відновлювати порт в окупованому Маріуполі, на території якого знаходяться український метал та зерно.

За словами директора порту Ігоря Барського, на 23 лютого на території порту знаходилося біля 200 тис тонн металу та чавуну, вартість яких сягає 170 млн дол. Зерна було суттєво менше – 3,4 тис тонн на складах і ще 9 тис тонн на судні під іноземним прапором біля одного з причалів.

Спершу окупанти розблокували старі ворота порту. З урахуванням глибини близько 3,5 м, туди могли входити судна річкового типу з невеликою осадкою. Проте російські судна не можуть зайти у порт доти, поки не буде розчищена акваторія порту від затонулого морського транспорту. 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: маріуполь, війна з Росією
В тему

Останні матеріали