19 Березня 2019
Новини

Скільки років життя відбирають шкідливі звички

Скільки років життя відбирають шкідливі звички

Два чи п’ять років – важливе питання якщо воно стосується конкретного життя.

Наукові дослідження показують, чого може коштувати людині та чи інша звичка, – пише Ukrhealth.

Куріння – один з потужних чинників погіршення здоров’я і розвитку різних форм раку. Дослідження, яке проводилося в Канаді з допомогою математичних моделей показало, що люди, які схильні до шкідливих звичок, в середньому втрачають 6 років життя, а конкретно курці ризикують скоротити своє на 32-39%.

Що стосується звички зловживати їжею, то вченими з Великобританії нещодавно було завершено дослідження за участю більше 22 тисяч чоловіків і жінок, що знаходилися в полі спостереження фахівців протягом десяти років. Цей проект продемонстрував, що надлишкова маса тіла й ожиріння у любителів рясно поїсти призводять до збільшення ризику серцево-судинних захворювань, ушкоджень суглобів, різних видів раку. У свою чергу, люди без ожиріння, в житті яких мали місце відсутність куріння, фізична активність, обмеження алкоголю і регулярне споживання фруктів, за станом здоров’я були на 14 років молодше за своїх однолітків.

Також скорочує життя сидячий спосіб життя. Вчені заявляють: навіть при нормальній вазі малорухливість робить життя коротшим. Між тим у людей старше 50 років регулярні фізичні навантаження при відсутності ожиріння, куріння і зловживання алкоголем продовжують життя чоловікам – на 7 років, жінкам – на 16 років.

Іншою причиною більш короткого життя може стати занадто активне вживання червоного м’яса (крім нього ще швидких вуглеводів і солодких напоїв). В Німеччині дослідження з участю 22 тисяч чоловік завершилося висновком про те, що надмірне споживання червоного м’яса поряд з іншими шкідливими факторами у віці після 40 років може скорочувати тривалість життя чоловіків – на 18 років, жінкам – на 14 років.

Тепер про алкоголь. Можливо, невелика кількість спиртного може принести певну користь. Але зловживання алкоголем (навіть не алкоголізм!), як показало дослідження японських вчених, знаходиться в ряду факторів, що скорочують життя на 10 років.

Читайте також:

6 міфів про здоровий спосіб життя

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, шкідливі звички
В тему