14 Листопада 2018
Новини

У яких українських містах опалювальний сезон може так і не розпочатися

У яких українських містах опалювальний сезон може так і не розпочатися

Середина листопада, за вікном майже зима, проте деякі українці досі мерзнуть в своїх помешканнях. А все через шалені заборгованості.

У списку боржників Кривий Ріг, П'ятихатки, Донецька область, Бердянськ, Києво-Святошинський район, Фастів, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Первомайськ, Херсон, Шепетівка і Сміла.

Через це «Нафтогаз» відмовився укладати договори на поставку газу для початку опалювального сезону з 22 теплопостачальними підприємствами країни через накопичення істотних боргів і відсутність договорів про їхню реструктуризацію, повідомила прес-служба Нафтогазу.

«Станом на сьогодні 1146 теплопостачальних підприємств купують газ на пільгових умовах у НАК «Нафтогаз України». Разом з тим Нафтогаз зараз не має можливості надати номінації на газ 22 теплопостачальним підприємствам, в тому числі 12 великим, в дев'яти регіонах», - сказано в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку розпочався опалювальний сезон

Крім того, у прес-службі зазначили, що виробники тепла, які забезпечують жителів згаданих регіонів теплом і гарячою водою, «накопичили значну заборгованість, не дотримуються графіків її погашення або в попередньому періоді розрахувалися з Нафтогазом менш ніж за 90% використаного газу. Доти, поки ці підприємства не виконають ці вимоги законодавства, Нафтогаз не може надати їм номінації на газ на пільгових умовах, визначених Кабінетом міністрів».

При цьому, наголошується, що в більшості випадків накопичення значної заборгованості і зрив графіка її погашення є наслідком бездіяльності місцевих органів влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні опалювальний сезон може не розпочатися 

Також, зазначається, що затримання старту опалювального сезону в містах створює загрозу комфорту і безпеки жителів, особливо беручи до уваги очікуване в найближчі дні похолодання.

Нагадаємо, офіційно опалювальний сезон в Україні стартував 15 жовтня. У кожному регіоні органи місцевого самоврядування відповідно до погодних умов самі вирішували, коли слід вмикати батареї. Але лишень після того, як температура повітря тримається нижче 8 градусів тепла як мінімум три дні. 

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: економіка
В тему