Економить на опаленні завдяки… порожнім пляшкам
У Віри Івашко велика біда: ось уже чотири роки її 22-річна донька Олена бореться з важкою недугою. Допомогти з лікуванням нема кому: жінка втратила чоловіка та сина. Тож фактично всі скромні доходи Віри з Оленою йдуть на лікування.
Проте саме безгрошів'я підштовхнуло Віру Івашко до створення унікального дому – енергоощадного, красивого й недорогого, йдеться у публікації в газеті «Твій вибір».
«У попередні роки ми з дочкою дуже мерзли у старій хатині. Аби рятуватися від холоду, накручували стільки світла, що кожного місяця доводилося платити по тисячі гривень. І це тільки за електроенергію», – розповіла жінка.
Проте Віра Івашко – не з тих людей, які будуть сидіти й нарікати. Побачивши по телевізору сюжет про чоловіка, який утеплив свій дім пляшками з-під шампанського, жінка вирішила: а хороша ідея!
Частину матеріалу для втілення цієї ідеї жінка знайшла тут же – в селі (за сільським магазином назбиралася ціла гора з пляшок). Окрім тари, запаслася глиною, бо вона, на відміну від цементу, допомагає зберігати тепло. А потім приступила до реалізації енергоефективних заходів.
– Я з дитинства не цураюся ніякої роботи, в тому числі – й так званої чоловічої, – каже жінка. – Навіть коли вийшла заміж, то через чоловіка-пияка мусила сама заробити гроші на купівлю хати, сама – зробити в ній ремонт. Причому власноруч поміняла все дерево на даху, вирівняла стелю, обклала кахелем грубку і плиту (так довше зберігається тепло). Єдине, до чого кликала майстра, – накрити дах.
Саме тоді, під час ремонту, Віра Івашко зробила у вітальні підлогу з порожніх пляшок, які «зліпила» глиною. Переконалася: утворена таким чином повітряна подушка захищає від холоду. І після того вирішила «обмотати» такою «подушкою» всю хату.
– На повну термоізоляцію в мене пішли пів місяця щоденної важкої праці та десь дві тисячі гривень, на які купила цементу. Тепер електрообігрівача ми взагалі не вмикаємо, всю зиму гріємося дровами і на весь опалювальний період витрачаємо всього півтори тисячі гривень, за які купуємо дрова, – поділилася досвідом підприємлива жінка.
Хоча і про естетику Віра Івашко не забула. Коли обкладала хату пляшками, подбала, аби всі кути будівлі набули зеленого кольору, а стіни – білого. Гарним доповненням до будинку стала й загорожа, теж викладена з порожніх пляшок. Навіть туалет у господині обкладений пляшками: бо то і гарно, і й тепло.
– На все про все у мене пішло близько п'яти тисяч пляшок. Частину збирала сама. Частину односельці приносили, – каже жінка. – Якось було, приходжу додому, а під воротами лежить п'ять мішків із пляшками: люди почули і вирішили підсобити.
Ксенія Покровська
БІЛЬШЕ ВРАЖАЮЧИХ ТА ДУШЕВНИХ ЖИТТЄВИХ ІСТОРІЙ ЧИТАЙТЕ В ГРУПІ «ЖИТТЄВІ ДРАМИ» В FACEBOOK! ЩОБ ПІДПИСАТИСЯ НА НЕЇ — НАТИСНІТЬ ТУТ!
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.