Обстріли будинків на Одещині: під час відбудови привласнили 2,4 млн грн
На Одещині посадовців підозрюють у розкраданні коштів під час відбудови зруйнованих обстрілами будинків.
Серед них — голова сільської ради. За даними слідства, підозрювані привласнили 1,4 млн гривень. Окрім того, фігуранти працевлаштували фіктивних співробітників та виплатили їм зарплату ще на 1 млн гривень, - повідомляють прокуратура, СБУ та поліція.
Як розповіли правоохоронці, через російські обстріли руйнувань зазнали будинки в кількох населених пунктах у Білгород-Дністровському районі. В одному населеному пункті треба було капітально відремонтувати 9-поверховий будинок, а в іншому — шість приватних.
За рішенням селищної ради ліквідатором наслідків визначили одне з місцевих комунальних підприємств. Вартість робіт оцінили у понад 11 мільйонів гривень.
Проте, за даними слідства, голова сільради розробив схему, як розікрасти гроші, і долучив до неї керівника комунального підприємства, підконтрольну комерційну структуру та інженера з технагляду.
Вони завищили обсяги фактично виконаних робіт, їхню вартість і вартість використаних будівельних матеріалів, збільшивши суму нібито витрачених коштів на ремонт будинків. Так підрядник безпідставно отримав майже 1,4 млн гривень, які згодом розподілили між учасниками схеми, зазначили правоохоронці.
Крім того, селищний голова спільно з начальником комунального підприємства оформили на роботу 12 фіктивних працівників, яким виплатили понад 1 млн гривень.
Слідчі повідомили про підозру чотирьом фігурантам: селищному голові, директору комунального підприємства, інженеру з технагляду та підрядникові.
Залежно від участі та ролі у злочинній схемі їхні дії кваліфікували за кількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 4 та 5 ст. 191, ч. 3 та 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем;
- ч. 3 ст. 209 — легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом;
- ч. 2 та 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 366 — службове підроблення.
Максимальне покарання за інкримінованими статтями — позбавлення волі до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Наразі розв’язується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення чиновників від посад.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.