Поради

Шуми в серці: причини, симптоми та лікування

Шуми в серці: причини, симптоми та лікування

Лікарі нерідко виявляють у своїх пацієнтів шуми в серці. Хоча часто ці шуми не загрожують здоров’ю, проте можуть свідчити і про захворювання серця.

 

Зазвичай це просто фоновий шум, викликаний проходженням крові по судинах і через серцеві клапани, але іноді за ним ховаються дуже серйозні проблеми з серцем. Тому важливо знати про хвороби, які можуть бути пов’язані з шумами в серці.


1. Що може ховатися за шумами в серці?


Проблема з серцевим клапаном: шум у серці може виникнути, наприклад, через потовщений серцевий клапан. Ця проблема вроджена, тому часто потрібна операція. Іноді потовщення клапана викликається атеросклерозом. Щоб вчасно виявити ці проблеми, потрібно регулярно проходити огляд у лікаря-кардіолога. Анемія теж може викликати шуми
в серці. Через нестачу червоних кров’яних тілець і дефіцит кисню в крові серце змушене битися частіше. Це викликає шум у серці. Стежте за рівнем заліза у крові! Проблеми, пов’язані з двома серцевими порожнинами: йдеться про порушення нормального зв’язку між двома передсердями або двома шлуночками серця. Такі проблеми зазвичай мають вроджений характер. Атеросклероз: ця хвороба впливає як на артерії, так і на серцеві клапани. Вона викликає звуження артерій і проходу через клапани; внаслідок проходження крові через них виникає специфічний шум.


2. Симптоми, які можуть бути пов’язані з шумами в серці


Часто ми пов’язуємо такі симптоми з втомою. Жінки зазвичай не звертають особливої уваги на можливі ознаки проблем із серцем. Через стрес, повсякденні турботи, постійну втому ми нерідко не надаємо значення таким ознакам. Ми заспокоюємо себе тим, що це нібито «нормально», але проблеми від цього не зникають. У важких випадках після того, як людина піднімається сходами або ходить, губи і кінчики пальців набувають синюватого відтінку. Це симптом значного браку кисню, в медицині він називається ціанозом. Звичайно, в такому разі потрібно негайно звертатися до лікаря.


3. Чи можна запобігти проблемам із серцем?


Потрібно враховувати, що частина проблем із серцем має вроджений характер. Тому треба строго дотримуватися рекомендацій лікарів і проводити призначені ними лікування. Але багатьом проблемам із серцем ми можемо запобігти завдяки здоровому способу життя і якщо будемо дотримуватися таких правил:

 

  • Стеж за своїм рівнем холестерину.Тоді ти зможеш уникнути затвердіння вен і артерій, і кровообіг в організмі буде нормальним.
  • Стеж за рівнем заліза у крові, щоб уникнути анемії. Тобі допоможуть в цьому продукти, багаті залізом і вітаміном С.
  • Харчування має бути збалансованим і різноманітним, потрібно обмежити споживання жирів, перероблених продуктів, рафінованого борошна і солі.
  • Є багато настоїв, корисних для серцево-судинної системи. Це настої кінського хвоста, меліси, валеріани, глоду, розмарину й рути і навіть зелений чай. Тобі вони сподобаються!
  • Трохи вправ кожен день. Якщо у тебе немає серйозних проблем із серцем, не забувай регулярно робити вправи, які підтримують орган в хорошому стані. Наприклад, ходи хвилин по двадцять або трохи плавай.
  • І нарешті: не забувай про лікарів! Регулярно проходь огляд у кардіолога, тоді можна буде вчасно виявити проблеми з серцем.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Здоров'я, лікування
В тему