Як боротися з панікою: ефективні поради від психолога
Докторка медичних наук, професорка кафедри соціальної психології Ольга Овсяник розповіла, що панікерам для позбавлення від страху потрібно вміти дивитися йому в обличчя.
«Якщо панікер – це ви, і внутрішня паніка – ваш звичний стан, частіше включайте раціональність і дивіться своєму страху в обличчя. Візьміть аркуш паперу і напишіть, що потрібно зробити, якщо випадок, якого ви так боїтеся, все ж станеться», - радить психологиня.
Також фахівчиня радить звертати увагу на свої думки і настрої. Якщо наростає страх, то потрібно відразу перемикатися. В цьому випадку потрібно зайнятися тим, що не дасть думкам «розтікатися по древу».
Виховуйте позитивне мислення
Також психологиня нагадує, що позитивне ставлення до життя можна виховати. Для цього є проста вправа під назвою «П'ять спасибі сьогоднішньому дню».
«Як би вас не лякав завтрашній день, знайдіть, за що можна подякувати сьогоднішньому. Це не складно. Проаналізуйте свій день. Нічого з того, чого ви боялися вчора, так і не відбулося. А, значить, навряд чи станеться і завтра. Записуйте свої «спасибі» і перечитуйте їх перед сном. Коли це увійде в звичку, подяка витіснить страх», - зазначила Овсяник.
Також вона зазначила, що потрібно пам'ятати про різницю між панікою і панічною атакою і при необхідності звертатися до лікаря.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.