Поради

Правда та міфи про варикоз

Правда та міфи про варикоз

Помітні вени, синдром «важких ніг», набряклість – одні з перших симптомів варикозної хвороби і сигнал про те, що треба звернутися до лікаря.

Про це йдеться у газеті "Твій вибір".

Про причини появи цієї недуги, методи боротьби з нею та міфи в ефірі програми «Район здорової людини» розповів хірург-флеболог клініки флебології Артема Чеховського Андрій Романчук.

Міф 1: Варикоз – несерйозна хвороба, наші бабусі роками з ним жили.

– Так, одні ходять із цією хворобою, а деякі приходять і кажуть: «У мене дід помер від варикозу», бо ніхто не застрахований від випадків тромбофлебіту і смерті.

Міф 2: Набряки ніг – це перша «ластівка» варикозу.

– Набряки ніг можуть сигналізувати проблеми з нирками, серцем, лімфатичною системою, венозною системою. Потрібно розбиратися у кожному окремому випадку. Сказати, що це точно варикоз, неможливо.

Міф 3. Варикозу можна позбутися лише хірургічним шляхом.

– Якщо мається на увазі класична хірургія, тобто з розрізами, то це не правда. Малоінвазивна хірургія – це теж операція, але немає жодного розрізу скальпелем.

Міф 4. Варикоз лікують п’явки, бджоли або інші народні методи.

– Не лікують. П’явки викликають зниження згортання крові, тобто вони ніби розріджують кров, але ж вен вони не лікують. На місцях варикозу після п’явок виникає рана, яка кровоточить і виглядає страшно. Масажування, звісно, полегшує стан, так само як і контрастний душ, але не виліковує.

Міф 5. У зрілому віці варикоз лікувати пізно.

– Його ніколи не пізно лікувати. Найстаршому пацієнтові, якого я оперував, було 86 років.

Міф 6. Варикоз – це нормальне явище під час вагітності.

– Для вагітних він небезпечний. Я б порадив їм, якщо в сім’ї є варикоз, не чекати, поки він вилізе. Якщо під час вагітності вени почнуть вилазити, ламатися, потім вони вже не стануть здоровими. Під час вагітності краще купити панчохи і ходити в них, ніж потім лікувати варикоз. Якщо у вас є вже він, то під час вагітності він «розцвіте буйним цвітом». Кожна вагітність – це новий стрес для вен. Якщо є варикоз, його краще позбутися перед вагітністю.

Міф 7. Лікування варикозу – тривалий та болючий процес.

– Якщо класична операція, то так: реабілітація, стаціонар, шви. Після малоінвазивних немає реабілітації. За нашою методикою, реабілітаційного періоду як такого взагалі немає. Людина після операції може відразу встати та йти. Єдине обмеження – тиждень не піднімати нічого важчого за 12 кг. Також після операції важливо годинку походити. Операція триває від 30 хвилин до 2,5 години, залежно від складності.

Міф 8. Варикоз можна вилікувати таблетками, мазями та гелями.

– Медикаментозно варикоз неможливо вилікувати – тільки стримати за допомогою компресійного одягу, приймати венотоніки чи робити перев’язки при трофічних виразках. Венотоніки діють на здорові вени, але не на вже хворі.

Міф 9. Видалені варикозні вени все одно з’являються знову.

– Ні, ті вени, що ми спалюємо лазером, не відновлюються уже ніколи. А от за додатковими молодими, резервними венами, які залишаються, потрібно слідкувати, щоб вони не захворіли. Йде перерозподіл кровотоку, тому за цим процесом весь рік важливо спостерігати.

Міф 10. Носіння компресійного бандажу позбавить від варикозу.

– Ні, тільки стримає хворобу й допоможе запобігти ускладненням.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Життя, Здоров'я, Поради
В тему

Останні матеріали