Поради

Як вибрати вікна на балкон чи лоджію

Як вибрати вікна на балкон чи лоджію

Бажаєте перетворити свій балкон чи лоджію у квартирі в невелику кімнату, де буде зручно та комфортно відпочивати? Зробити це легко – замовте засклення балконів. Тож розберемося, як вибрати вікна на балкон чи лоджію.

Вибір вікон в залежності від матеріалу

Розпашні балконні вікна

Вікна розсувного типу

Види склопакета на балкон

Тепле та холодне скління

Як вибрати фірму-виробника вікон ПВХ

Як замовити вікна на балкон чи лоджії

Висновок-резюме

Скління лоджії та балкона – дуже зручно, якщо ви плануєте використовувати цю додаткову площу як невелику кімнату, робоче місце чи місце релаксу.

Окрім того, що засклений балкон стане комфортним місцем відпочинку, засклення допоможе захистити від вітру та вологи, здатне створити відмінну теплоізоляцію, збільшить прожиткову площу, додатково захистить від крадіїв. Засклені балкони та лоджії відмінно пропускають світло, при цьому вони   відмінно герметизовані та утеплені. 

При заскленні будинку важливо знати конструктивні особливості вашого помешкання, та визначитись, чи є необхідність в зовнішньому та внутрішньому утепленні, оздобленні та обробці.

Вибір вікон в залежності від матеріалу

Пластикові вікна (профіль+склопакет)

Пластикові вікна допоможуть уникнути в помешканні зайвого шуму, завдяки гумовим ущільнювачам підтримують додаткову теплоізоляцію тощо.

Аби пластикові вікна  для балкону чи лоджії довго служили, важливо дотримуватись  певних  рекомендацій: пластик повинен бути при купівлі без пошкоджень, високої якості, екологічно нешкідливим. Щоб профіля у пластикових вікнах не піддавались корозії, варто вибрати  профілі з оцинкованої сталі. Фурнітуру теж бажано обирати таку, що виготовлена з металу, а не з пластику.  

Пластикові вікна, що встановлюють на балкон, різняться за конструкцією, формою та способом відкриття.  

Відтак бувають:

 • поворотними,
 • відкидними,
 • розсувними (за конструкцією відкриття схожі на шафу-купе)
 • поворотно-відкидними.

Алюмінієві вікна

Алюмінієві вікна для облаштування балкону чи лоджії суттєво відрізняються від пластикових вікон. Відтак вікна з алюмінію більш надійні, вони не деформуються та не піддаються корозії.

Щодо пожежної безпеки, то вікна з алюмінію – поза конкуренцією. Вони не горітимуть навіть на відкритому вогні. При цьому пластикові вікна після пожежі ще довго видають неприємний різкий запах пластику.

Алюмінієві системи вікон набагато більше за пластикові представлені у кольорових гамах та конфігураціях. Хоча вони також бувають поворотно-відкидними, розпашними або розсувними.

І навіть такий фактор, як теплоізоляція, «грає» на користь алюмінієвих вікон, адже хоча ПВХ-вікна тепліші за  звичайні алюмінієві, проте «тепле» скління алюмінієвими вікнами складає гідну конкуренцію.

Відтак найкращий варіант для використання алюмінієвих вікон - це лоджія і балкон.

Алюмінієвий профіль на балкон
Алюмінієвий профіль на балкон

Дерев’яні вікна

Ще кілька років тому дерев’яні вікна для скління балконів та лоджій не користувались популярністю, адже вважалися некращими за якістю. Зараз ситуація кардинально змінилась – виробники почали робити вікна з дерева з підвищеною герметичністю, оснащені сучасними якісними склопакетами, що робить конструкцію не гіршою за систему вікон з пластику.

Важливо пам’ятати, що віконні рами з дерева відрізняються досить великою масою на відміну від пластикових чи з алюмінію. тому перед тим, як купувати дерев’яні вікна для скління балкону чи лоджії,  варто оцінити міцність бетонної конструкції балкону.

А ще дерев'яне скління зазвичай не має склопакетів, тому гірше тримає тепло.

Розпашні балконні вікна

Розпашні вікна можуть відкриватися, залежно від стулки, назовні або навпаки всередину.

Щодо плюсів такої системи вікон, то вона забезпечує гарний кругозір для господарів помешкання. Крім того, в таких вікнах стулки щільно закриваються, відтак допомагають зберігати тепло. А ще розпашні балконні системи легко відкриваються, тому в помешканні завжди відмінна вентиляція.

 Гачкоподібні замки, що вбудовуються в раму вікон такої системи, убезпечать від незаконного проникнення та зловмисників.

Щодо недоліків, то варто знати, що розпашні балконні вікна швидко зношуються – це відбувається через те, що стулки при відкритті назовні потрапляють під сніг, дощ та прямі сонячні промені. А ще такі вікна схильні до механічних пошкоджень, проте лише ті, в яких неякісна фурнітура. Тому не варто «ганятись» за дешевизною, та курувати лише якісні вікна.

Вікна розсувного типу

Хочете дізнатися, на які балкони чи лоджії можна встановлювати розсувні системи? Так практично на всі! Зокрема, унікальну розсувну систему можна встановити і на прямій поверхні, і на Г- та П-образну лоджію чи балкон, і на конструкцію з багатьма кутами.

Хоча на перший погляд вікна розсувного типу виглядають ненадійними, ця конструкція дуже міцна – профілі в ній надійно з’єднані спеціальними з’єднувачами.

Якщо монтаж такої балконної конструкції варто довірити спеціалістам, то із подальшим доглядом легко впорається сам господар: буде досить очищати від бруду кілька разів щорічно гумові ущільнювачі, а рами мити водою, в якій розмішаний мильний розчин. Фурнітуру варто чистити пензликом, а ще слідкувати за тим, аби в механізм не потрапила ні фарба, ні штукатурка.

Двері-портали розсувного типу стануть ідеальним варіантом для будинків, в яких передбачений вихід на терасу. Серед плюсів подібних дверей – міцність (скло для таких дверей загартовують, відтак воно в шість разів міцніше за звичайні), прекрасний вид на ділянку перед будинком та відмінна здатність пропускати денне світло.

Серед інших основних плюсів дверей розсувного типу:

 • завдяки герметичності з вулиці до помешкання не потрапляють пил та бруд, не чутно шуму,
 • можна замовити двері будь-яких розмірів та форми, що свідчить про їх універсальність,
 • не вимагають посиленого догляду при експлуатації - стулку можна міцно зафіксувати та легко пересувати,
 • якщо балкон додатково утеплити, то такі двері дозволяють облаштувати додаткову повноцінну кімнату,
 • при установці можна зекономити витрати.

Види склопакета на балкон

Стандартні зі звичайним склом

Такий варіант є економним для тих, хто вирішив засклити балкон чи лоджію, проте не планує створювати додаткову кімнату, а хоче лишень захиститись від  пилу чи дощу.

Такі вікна є стійкими до впливу навколишнього середовища та негорючими. Суттєвою перевагою звичайного скла є прозорість (коефіцієнт світло пропускання більше 90%). Про якість скла свідчитиме відсутність будь-яких мікротріщин, райдужних або матових плям.

При цьому звичайне скло не варто застосовувати для безрамного скління – воно не витримає навантаження при сильному вітрі, адже не є достатньо міцним для цього.

Триплекс

Завдяки тришаровій структурі скло «триплекс» стало синонімом до характеристик «міцність» та «безпека». Якщо подивитися на триплекс у розрізі, то видно, що воно складається з двох листків звичайного/загартованого скла, а також   полівінілбутиральної плівки, через яку триплекс ще називають ламінованим. Крім того, плівка щільно з’єднує два скла, і навіть якщо вони тріснуть, то не розколяться на друзки.

Серед інших переваг триплексу:

 • Найбільша звукоізоляція – до 42 дб,
 • Висока теплоізоляція,
 • Світло пропускання – до 85%, на яке не впливає навіть те, що скла – два.

Однак, триплекс не можна встановлювати на старих балконах та лоджіях, для прикладу у хрущовках, адже воно достатньо багато важить – квадратний метр від 20 кг.

Ну, і за триплекс доведеться викласти чималу суму – воно одне із найдорожчих для скління балконів чи лоджій.

Триплекс
Триплекс

Армоване скло

Армованим називають скло, всередині якого вмонтовано сітку з дроту. Самі листки скла товщиною 4-6 мм.

Армоване скло є пожежобезпечним, а також за своїми характеристиками нагадує триплекс – дротяна сітка міцно тримає скло, отож, навіть якщо його поб’ють, воно не розлетиться.

Серед різновидів армованого скла – хвилясте, плоске, різноманітної кольорової гами.

Якщо говорити про мінуси армованого скла, то воно не дуже пропускає світло, і не є достатньо прозорим - коефіцієнт світло пропускання приблизно 60-70%.

А ще таке скло має велику вагу - квадратний метр від  24 кг.

Якщо вирішили засклити балкон чи лоджію армованим склом, то будьте обережні: недобросовісні виробники нерідко продають браковане скло за нижчу ціну. тож якщо в склі більше п'яти бульбашок повітря  - воно неякісне. А ще армоване скло не повинно кришитись при розколюванні, а розколюватись  точно по зрізу.

Загартоване скло

Загартоване скло (при високих температурах) особливо актуальне для балконів чи лоджій на верхніх поверхах, адже вони гідно витримують вітрове навантаження навіть при панорамному склінні.

Це скло міцне і його часто використовують для скління балконів. Особливо для панорамного скління верхніх поверхів, де така велика вітрове навантаження. Світлопропускна властивість при цьому - не менше 84% за коефіцієнтом.

Енергозберігаюче/теплозберігаюче скло

Енергозберігаючі вікна мають істотний плив на збереження температури на балконі чи лоджії. Як відомо, більше 40% тепла з помешкання «втікає» через вікна.

Відтак завдяки спеціальному оптичному напиленню, що наносять на звичайне скло, воно набуває енергозберігаючих функцій – пропускає тепло вибірково. Тобто, при мінусовій температурі на вулиці, енергозберігаюче скло зберігає теплову енергію всередині приміщення, а якщо на вулиця спекотно – віддає теплову енергію назовні, підтримуючи оптимальний температурний режим всередині приміщення.

Завдяки своїй теплій поверхні, вікна з енергозберігаючим склопакетом зарадять проблемі конденсату, який часто збирається на вікнах.

Важливо! Зважаючи, що за зовнішнім виглядом енергозберігаючі вікна схожі на звичайні, при їх купівлі вимагайте у продавця сертифікат, що підтверджує їхні енергозберігаючі властивості. Інакше ризикуєте отримати звичайний склопакет за завищеною ціною.

Кольорове/тоноване  скло

Якщо ви бажаєте створити на балконі затишну та оригінальну атмосферу, виберіть при склінні кольорові вікна (пофарбовані або вкриті кольоровою ламінованою плівкою).

Кольорове/тоноване скло знизить оглядовість. Відтак з вулиці не буде видно, що робиться у вас на балконі.

З мінусів такого скла – низький коефіцієнт  світло пропускання, що становить 60-65%. Однак можна бути впевненим, що шпалери та речі на балконі не вигорять!

Листове скло з візерунками

Листове скло з візерунками стане відмінним рішенням для скління лоджій чи балконів. Так, обидві поверхні (зовнішня та внутрішня) такого скла має чіткій рельєфний малюнок, який може бути прозорим чи кольоровим, повторюватись на поверхнях з обох боків, чи різнитися.

 Відтак глибина рельєфу на склі становить від 0,5 до1,5 мм.

Якщо говорити про коефіцієнт світло пропускання для непофарбованого скла, то він становить мінімум 0, 75 мм (якщо візерунок лише з однієї сторони), та 0,7 мм (якщо візерунки з обох боків скла).

Якщо візерунки кольорові – то коефіцієнт світло становить приблизно 30-65%, в залежності від  кольору скла і обраного покриття.

Окрім скління балконів та лоджій, скло з візерунками можна використовувати для балконних дверей, ширм та перегородок. Однак таке скло не рекомендовано використовувати в приміщеннях, де накопичується в значній кількості кіптява і пил.

Тепле та холодне скління

Якщо говорити про облаштування балкону, то будь-які системи вікон, незалежно від матеріалу, поділяються на «тепле» та «холодне» скління.

Так, «холодне» вважається більш швидким та дешевим способом, аби облаштувати балкон. В основному при цьому виді скління використовуються вікна з алюмінію.  Після встановлення таких вікон на балконі стає тепло, затишно та комфортно, проте  у якості додаткової кімнати такий балкон чи лоджію використати не можна.

«Тепле» скління є більш дорожчим, відтак більш ефективним. Для такої методики облаштування балкону чи лоджії їх повністю теплоізолюють та  встановлюють пластикові вікна, в яких два, три чи й навіть п’ять склопакетів.  Отож, навіть при морозах та холодних зимових температурних режимах на таких лоджіях та балконах буде спостерігатись кімнатна температура повітря. Таку систему скління часто використовують в однокімнатних квартирах, аби створити додаткову, хоча й невелику за розмірами, кімнату.

Тепле скління на балкон
Тепле скління на балкон

Як вибрати фірму-виробника вікон ПВХ

Компанії, що виготовляють та встановлюють вінка, можна умовно розділити на дві групи:

 • Виробники вікон, або офіційні представники компаній-виробників профільних систем та фурнітури, що виготовляють віконні конструкції на власних заводах,
 • Компанії-дилери, що не мають власних заводів із виробництва віконних систем та фурнітури, та реалізують вікна після замовлення їх у компаній-виробників на певних умовах.

При замовленні вікон в тій чи іншій компанії вам запропонують одну із різновидів профільної системи та один із варіантів фурнітури. Відтак ви самостійно обираєте різновид профілю, його кольорову гаму, необхідний склопакет ( одно-, двох-,трьох- чи п’ятикамерні), варіант відкриття стулок. Також ви маєте зазначити, чи потрібні вам додаткові комплектуючі (дитячі замки, москітну сітку, гребінки тощо).

Зрозуміло, що пари склінні балкону чи лоджії пріоритетом для замовника будуть наступні характеристики вікон:

 • надійність при експлуатації,
 • енергоефективність,
 • співвідношення цінова політика-якість.

Коли обираєте постачальника вікон, зверніть увагу не тільки на характеристики вікон, які він пропонує, а й на досвід цієї компанії, її реальну репутацію, що в певній мірі залежить від відгуків в інтернеті чи рекомендацій людей, що вже скористались її послугами.

Купуйте вікна в компанії, у якій перевірено репутацією

При чому це може і виробник, і дилерська компанія. Якщо фірма дорожить своєю репутацією, вона запропонує варіанти вікон, в яких різний рівень енергоефективності, відтак підбере їх в залежності від «вашого гаманця». Забезпечить гідний сервіс при замовленні, продемонструє професіоналізм не тільки при попередньому вимірюванні, а й в подальшому при установці, запропонує якісні матеріали при монтажі, правильно утеплить суміжні зони та при необхідності запропонує посилити конструкцію.

Цінова ніша компанії – важлива

Велика кількість брендів, що пропонує компанія, може свідчити про те, що вони прагнуть продати будь-які вікна, що не завжди відповідає реальним потребам замовника. «Ми пропонуємо багато ікон за різною ціною від багатьох виробників», - ця фраза при замовленні вікон має вас насторожити.

Якщо дилер пропонує поставити найдешевші вікна на балкон, то він не завжди може забезпечити професійне вимірюванні та установку. А значить замовник виграє на ціні, але програє при подальшій експлуатації.

Багато технічних нюансів, що виникають при установці пластикових вікон, вимагають наявність досвіду у спеціалістів, тому справжні фахівці спрямовані на співпрацю із надійним виробником вікон. 

Якщо для вас головним пріоритетом при виборі вікон на балкон чи лоджію є енергоефективність, то зверніть увагу, які технічні параметри озвучує постачальник: яка глибина профілю, скільки камер в склопакетах, чи склопакет має сертифікат про енергоефективність. Так, профіль може бути зовнішньо красивим, багатокамерним, проте недопрацьованим з технічної сторони.

Якщо вам пропонують багатокамерні віконні системи за низькою ціною – це певний «дзвіночок», що від послуг такої компанії варто відмовитись. Адже ризикуєте натрапити на вікна, які через певний час вигинаються, змінюють колір, продуваються, їх не можна нормально відчинити через неякісний монтаж.

Відтак, якщо вікна на балконі чи лоджії встановлено неналежним чином, їх не врятує навіть демонтаж та подальший професійний монтаж спеціалістами. 

Важливо: краще придбати енергоефективні вікна, які мають мають 3- чи 5-камерний профіль і склопакет, у якому не менше двох енергоефективних скла, заповнений інертним газом та обладнаний  пластиковою («теплою») дистанційною рамкою. А також замовити професійний ізоляційний монтаж, що буде виконаний надійною компанією  згідно з ДСТУ. Аніж купувати пластикові вікна, у яких більш широкий профіль і сумнівний склопакет, але вони коштуватимуть дешевше. 

Через непрофесіоналізм доведеться додатково замовляти регулювання пластикових вікон

Під час того, як ви будете замовляти вікна на балкон чи лоджію, зверніть увагу, чи пропонує компанія регулювання безкоштовно протягом гарантійного терміну.

Якщо ні – будьте готовими до того, що вам доведеться через півроку-рік замовляти послуги регулювання пластикових вікон.

Не дарма ж в Україні з’явилась така величезна кількість фірм, що у своїй діяльності спрямовані суто на регулювання неправильно встановлених пластикових вікон. 

Як замовити вікна на балкон чи лоджію

Коли ви вирішили зробити скління балкона чи лоджії, готуйтеся до кількох етапів замовлення, аж поки ваші нові вікна радуватимуть вас.

Відтак, до вас приїде технічний фахівець, аби виміряти конструкцію, визначити необхідний об’єм  робіт до скління ( чи потрібно робити парапет на лоджії, для прикладу), обговорити тип профілю та варіант відкриття стулок.

Надалі менеджер постачальника вікон проведе повний розрахунок та оголосить підсумкову вартість.

На чому можна заощадити при замовленні віконної конструкції

На остаточну вартість вікон впливає декілька факторів.:

 • різняться за ціною та кольором різні профільні системи,
 • коштують по-різному типи відкриття стулок,
 • на ціну впливає глибина (ширина) і кольорова гамма підвіконня,
 • додаткових коштів вимагатимуть наступні властивості склопакетів – тонування, триплекс, шпроси тощо,
 • у підсумковій вартості враховуватимуться наявність укосів, їх ширина, та матеріал, з якого їх будуть робити,
 • на ціну впливає кількість додаткових комплектуючих: москітних сіток, замків тощо.

Подальший процес замовлення вікон включає в себе  укладання договору з компанією-постачальником, в якому зазначаються  гарантійні зобов’язання та сервісне обслуговування, виробництво та доставку віконної конструкції, демонтаж та установка.

Висновок-резюме

При склінні балкона або лоджії, квартиру чи приватного будинку важливо пам’ятати, що якісні вікна вимагають достатньо великих інвестицій. Адже вікна для балкону чи лоджії – це складний за технологію виготовлення продукт, що потребує професійного підходу як до вимірів, так і до подальшої установки.

Тому варто звернути пильну увагу при виборі постачальника (монтажників), а не шукати найдешевші віконні конструкції.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: дім, вікна
В тему