Як вибрати манго?
Манго – джерело білків, жирів і вуглеводів, а ще він містить клітковину й велику кількість вітамінів та мінералів. Тому цей тропічний фрукт застосовують в лікувальних цілях і високо цінують за смак та корисні властивості. Однак, купуючи манго, слід знати про деякі нюанси. Як вибрати стиглий та ароматний плід та як правильно його зберігати – читайте далі.
Корисні властивості манго
Манго – надзвичайно корисний продукт для організму людини. Насамперед це головний «постачальник» аскорбінової кислоти. Вітаміну С у манго в кілька разів більше, ніж у лимонах. Завдяки цій особливості фрукт рекомендують їсти при застуді. Крім того, манго здатний позитивно впливати на кісткову тканину людини і прискорювати процес загоєння ран.
Плоди манго позитивно впливають і на серцево-судинну систему. Компоненти, які в них містяться, здатні зміцнити судини, а також полегшують перебіг запалення та алергії.
Завдяки високому вмісту калію, фрукт здатний регулювати артеріальний тиск, а також підтримувати електролітний, водний і кислотно-лужний баланс.
Високий вміст клітковини у манго покращує роботу травної системи, нормалізує мікрофлору кишечника і виводить з організму всі шлаки.
Вітамін В6 допомагає впоратися зі стресовими ситуаціями. Тому регулярне вживання цього тропічного фрукта допомагає заспокоїтися і покращити здоров'я нервової системи.
Манго також є дієтичним продуктом, він ефективно регулює обмінні процеси і прискорює виведення рідини з організму.
Як правильно вибрати манго?
Стигле манго сухе та важке. Плоди смачного зрілого манго повинні бути солодкими, структура – волокнистою, колір м'якоті – жовтим або помаранчевим, а шкірка – жовтою або зеленою з червонуватим відтінком.
Визначити нормальну ступінь зрілості манго можна за його ароматом і солодким смаком. Фрукт повинен бути округлої форми з гладкою, пружною шкіркою. Якщо акуратно натиснути на шкірку і відпустити, то вона відразу приймає початкову форму. А от зайва м'якість і вологість вказують на те, що манго вже псується.
Якщо ви купуєте манго задовго до вживання, краще вибрати злегка недозрілі. Визначити їх можна дуже легко: плоди тверді і мають слабкий аромат. Занадто твердий манго, схожий на камінь, потребує довгого процесу дозрівання, тому купувати його не варто: навряд чи він дійде до кондиції у домашніх умовах.
Незалежно від того, стиглі манго чи ні, на поверхні не повинно бути темних плям коричневого або сірого кольору, а також вм'ятин і пошкоджень. В'яла шкірка з глибокими зморшками – ознака перезрілого фрукта.
Як правильно зберігати манго?
При температурі + 15 ° + 25 ° С зрілі плоди зберігають свіжість і корисні якості протягом 2 – 3 днів.
У теплі манго швидко почнуть загнивати. Тому, якщо немає можливості помістити їх у холод, такі плоди бажано відразу переробити або вжити в їжу.
У темному прохолодному місці, де повітря не прогрівається вище ніж + 5 ° С, манго, загорнуті в паперові серветки, можуть зберігатися кілька тижнів.
Зберігання у розрізаному вигляді
Коли фрукт розрізаний, довго зберігати свіжість він не зможе: швидко почорніє. Щоб максимально продовжити термін зберігання манго в розрізаному вигляді, плід збризкують соком лимона. Потім закривають плівкою і відправляють на середню полицю холодильника, де тримають при + 3 ° С - + 5 ° С не більше ніж добу.
Найраще тримати манго в середній частині холодильника без поліетиленового пакета. При зберіганні в закритому пакеті на його стінках утворюється конденсат, що обов'язково призведе до загнивання плодів та утворення цвілі.
Зберігати манго в холодильнику бажано в папері або паперових пакетах, щоб фрукти могли «дихати». Вжити стиглі плоди варто за 1 – 2 дні.
Зберігання у замороженому вигляді
Замороження – не найкращий спосіб зберігання манго. Низькі температури частково руйнують вітаміни і жирні кислоти, якими багатий цей плід. Але іншого способу зберегти його надовго – немає. Після розморожування манго досить непогано зберігає структуру, не стаючи розм'яклим і липким. Крім того, його смак теж залишається майже незмінним.
Заморожувати манго потрібно без кісточки і шкірки, нарізаним на невеликі частини. Коли шматочки добре промерзнуть, їх переміщують в пластикову ємність з кришкою або пакет.
Пакет щільно зав'язують, намагаючись створити вакуум, і знову поміщають в морозилку для тривалого зберігання.
Температура зберігання манго в морозильній камері повинна постійно перебувати в межах від -24 ° С до -18 ° С. У цьому стані фрукт може зберігатись до 3 місяців. У цілому вигляді заморожування манго небажане.
Збільшити термін зберігання манго можна за допомогою рослинної олії. Ним протирають поверхню фрукта і дають йому підсохнути. Тоді зберігання буде можливим і без холодильника.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.