Міноборони встановило вимоги до калорійності харчування військових
Вимоги до калорійності основних продуктів, які постачаються для потреб ЗСУ, запровадило Міністерство оборони України.
Про це повідомили в міністерстві.
Раніше енергетичну цінність визначав сам постачальник на етапі укладання контракту з Державним оператором тилу — агенцією Міноборони, яка забезпечує нелетальні потреби ЗСУ (харчі, одяг, пальне).
Тепер же ДОТ розпочне використовувати ці вимоги як додаток до державних контрактів (договорів) на закупівлю харчів, які набудуть чинності з початку 2025 року.
Рішення ухвалили після перевірок військових частин, під час яких були виявлені недоліки, зокрема, щодо випадків постачання продуктів із заниженою калорійністю.
«Встановлення чітких вимог до енергетичної цінності продуктів — це не просто питання стандартів, а гарантія того, що наші захисники отримають необхідне для підтримання бойової готовності та здоров’я», — заявив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Нагадаємо, в жовтні видання NGL.media повідомило, що знайшло підтвердження чуткам про «жахливу» якість продуктів у бойових частинах ЗСУ, проаналізувавши консерви, на які скаржилися військові.
Найбільше нарікань — на м’ясні та рибні консерви, які є основою харчування військових під час виконання бойових завдань: «Замість м’яса — шкіра тварин, сардини чи кілька в томаті — взагалі отрута».
Один із видів консервів відправили на аналіз, і той показав, що їх не можна продавати чи споживати.
Очільник Державного оператора тилу (ДОТ) Арсен Жумаділов пообіцяв розібратися, у який спосіб тушкованка, що потрапила в поле уваги журналістів, виявилася неякісною. Згодом ДОТ оголосив, що припиняє роботу з постачальником «сумнівних» консервів. Окрім того, агенція Міноборони збільшила всім постачальникам штрафи за аналогічні порушення з 20% до 100% вартості продукції.
Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.