Поради

Повсякденні заняття, які нашкодять хребту

Повсякденні заняття, які нашкодять хребту

Хребет – основа нашого тіла. На ньому в буквальному сенсі все тримається. Уважне і дбайливе ставлення до спини збереже здоров’я на все життя.

Проте мало хто знає, що найбільше шкодять хребту повсякденні заняття.

Чищення зубів

Коли ми стоїмо, навантаження на хребет набагато сильніше, ніж під час довгої прогулянки. Якщо вам доводиться довго стояти щодня, пом’якшуйте згубний вплив такої пози на свою спину. Наприклад, під час чищення зубів лікарі рекомендують спиратися на дзеркало або шафку вільною рукою.

Миття посуду

При митті посуду ми зазвичай стоїмо в напівзігнутому стані, постійно напружуючи руки. Так міжхребетні диски грудного відділу швидко перетираються, від чого виникає біль між лопатками. Миючи посуд, підставте під коліно стілець – це знизить тиск.

Тяжкі пакети

Пам’ятайте, що піднімати тягарі (для жінок це вага понад 2 кг, а для чоловіків – понад 5 кг) необхідно згинаючи коліна. Йдучи за покупками, беріть два пакети. Нести сумки з продуктами можна, тільки рівномірно розподіливши їхню вагу в обох руках.

Миття підлоги

Аби не шкодити спині, миючи підлогу, використовуйте швабру або щітку.

Зашнуровуйте кросівки правильно

Все, що ми робимо в зігнутому положенні, шкодить міжхребцевим дискам. Рекомендується шнурувати черевики в позиції сидячи, ногу слід підтягнути до себе, а не напівсидячи на підлозі або, тим більше, стоячи в нахилі.

Як носити рюкзак

Вага наплічника та неправильне його носіння погано впливають на хребет. Накидаючи рюкзак на плечі, рівномірно розподіліть навантаження на обох лямках.

Краще купуйте рюкзаки із широкими та м’якими лямками – вони краще амортизують і знижують навантаження на шию і хребет.

Правильно діставайте тягарі зверху

Тягнучись угору, хребет розтягується. Якщо вам необхідно зняти щось важке зверху, використовуйте табурет або стілець, щоб скоротити розтягнення хребта до мінімуму. Вантаж повинен перебувати на рівні грудей.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Здоров'я, хребет, Надзвичайні події, лікування
В тему

Останні матеріали