Поради

5 повсякденних помилок, які шкодять спині

5 повсякденних помилок, які шкодять спині

Болить спина? А ви знали які повсякденні дії шкодять вашій спині?

Сутулість

Погана постава – справді шкідлива для здоров’я. Сутулість може стати причиною спазмів у спині. Хворобливі відчуття, які дошкуляють нам, коли горбимося, – це свого роду захисний механізм. Так м’язи натякають, що необхідно змінити позу, поки не виникли серйозніші проблеми. Довго працюючи за столом, краще кладіть під поперек жорстку подушку. Вона підтримає натуральний вигин хребта і допоможе тримати спину прямо.

Ви спираєтеся на один лікоть

Навантаження розподіляється нерівномірно, а м’язи перенапружуються, якщо постійно спиратися на один лікоть. Окрім того, незмінне навантаження на одну руку провокує так званий синдром тенісного ліктя – пошкодження ліктьового суглоба, яке викликає сильний біль. Під час роботи тримайте руки на підлокітниках, які створені для комфортного розподілу навантаження.

Голова нахилена вперед

Навіть не помічаючи, ми нахиляємося до монітора, планшета, телефона. Чи шкідливо це? Так! Голова дорослої людини досить важка і може важити 4 – 5 кг. Коли ми нахиляємося, навантаження на шию збільшується. Виникають біль у м’язах і мігрені. Слідкуйте за поставою і, тільки-но помітите, що нахиляєте голову вперед, напружте м’язи преса і розпряміть плечі. Тоді кілька разів нахиліть голову вправо і вліво. А читаючи книгу на дивані, щогодини робіть п’ятихвилинну перерву, щоб розім’ятися.

Близько до монітора

Очам легше сфокусуватися на об’єкті, якщо він розміщений на деякій віддалі. Відповідно, робота за монітором може викликати біль, утому і почервоніння. Лікарі стверджують, що монітор повинен розміщуватися за 50 – 60 см від очей. Спробуйте встановити екран на відстані витягнутої руки і через кілька годин оцініть ефект від змін.

Ви кладете ногу на ногу

При сидінні в позі «нога на ногу» основне навантаження припадає тільки на одне стегно, а це може спричинити болі у суглобах. Аби спина була здоровою, обидві ступні повинні стояти на підлозі, а стегна – бути трохи вище від колін. Для цього відрегулюйте сидіння крісла.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Здоров'я, лікування
В тему