Люди

«Болить хребет? Відмовтеся від компресів і займіться гімнастикою»

«Болить хребет? Відмовтеся від компресів і займіться гімнастикою»

Доктор медичних наук, професор, телеведучий Сергій Бубновський після автокатастрофи 27 років ходив на милицях. І зробив неймовірне! Встав на ноги. Завдяки розробленій системі оздоровлення. Не давав собі розкисати, хотів жити повноцінно. Це при важкій патології та кількох складних операціях! А сьогодні Сергій Бубновский на своїх прийомах буквально перевертає свідомість своїх пацієнтів.

«Думаєте, у Вас болить хребет? Нічого подібного, там болю не буває. Зате стан стовпа життя безпосередньо відображається на здоров’ї людини», – стверджує Сергій Бубновський і пропонує своє вирішення цієї проблеми.

– Сергію Михайловичу, ваш погляд на лікування хребта відрізняється від офіційного?

– Просто треба зрозуміти одну важливу позицію: хребет – не просто набір кісток і хрящів, хребців і дисків. Це фортеця, всередині неї захований спинний мозок центральної нервової системи. І червоний кістковий мозок, який виробляє еритроцити, відповідає за імунітет і за гемоглобін. Будь-яка травма хребців призводить до непоправних руйнувань в цій фортеці. Тому я противник операцій на хребті, наприклад при грижах міжхребцевих дисків. Хоча вони давно стали стандартними в нашому медичному світі.

А адже доведено (і не я перший озвучив), що грижа хребта не обмежує спинномозкових нервів, тому що сам міжхребцевий диск розташований нижче від виходу корінців спинного мозку. Це перше.

Друге. Кістки хрящів не болять. І нерви спинного мозку теж не болять, бо не мають больових рецепторів. А больові рецепти мають (в основному) тільки м’язи, зв’язки, сухожилля... Висновок? Діагноз «грижа як причина болю в хребті» неспроможний. Але у нас все робиться за схемою: хворий йде до лікаря, лікар призначає МРТ, КТ, і на підставі цих досліджень ставиться діагноз і пропонується схема лікування. Так от, лікування заздалегідь буде неправильним! Тому що глибокі м’язи середньої поверхні хребта ніякими МРТ не обстежуються. І, на жаль, це призводить до катастрофи під назвою «втрата здоров’я хребта».

– Яким чином?

– М’язи – це лікувальний фактор. Вони доставляють харчування органам. Тому що всередині м’язів проходять судини. І саме про цю обставину часто забувають терапевти. Болить? Відмінно, кажуть вони, зараз ми пропишемо вам знеболювальні таблетки... А ці пігулки, між іншим, (теж доведено), у 50 відсотках випадків призводять до інфарктів та інсультів. Не допомагають таблетки? Застосуймо блокаду! А що блокада?! Вона перекриває нервову прохідність, залишаючи людину беззахисною. І головне – не дає результату, не відновлює працездатності. Призводить до операцій, які автоматично перетворюють на інваліда.

Я вважаю, що головним чинником здоров’я хребта є м’язи, через які проходять судини і нерви. І якщо правильно працювати з цими м’язами, можна домогтися прекрасних результатів.

Багато пропонують біг. Це непогане аеробне навантаження для здорових людей, які мають здорові суглоби. Вміють ці суглоби підготувати до бігу. Бігають правильно – в гарному взутті, вміють контролювати пульс до бігу, після бігу... Хто з вас контролює пульс? Взули кросівки – і побігли! Потім болять суглоби, хребет, грижа з’являється... Зате серце здорове, так?

Багато хто зараз займається йогою. Начебто все чудово: розтяжка м’язів, дуже важливий фактор для здоров’я. Але як розтягуватися, якщо у тебе артроз, грижа хребта, коліна болять? Навіть якщо працювати упівсили, можна пошкодити м’язи. А якщо упівсили – яка тоді взагалі користь в йозі?

– Що Ви можете запропонувати?

– Щоб позбутися від болю в хребті, повернути йому здоров’я, для початку потрібно провести багатофункціональну діагностику. Ту саму діагностику, яку необхідно додати до МРТ, КТ та рентгену. Я ж не проти цих обстежень, просто тільки їх недостатньо! Потрібно зрозуміти: можна нахилятися чи не можна? Можна віджиматися чи не можна?

Я ділю хребет на три частини. Так само, як і все тіло. «Перший поверх» – ноги. Ноги відповідають за поперековий відділ хребта. Це означає, що людина (якщо у неї здорові суглоби) може присідати для поліпшення кровопостачання цього відділу і тазових органів – простати у чоловіків, придатків і матки у жінок. Тому що саме брак кровотоку на цьому «поверсі» веде до міом, простатитів і ендометріозів.

«Другий поверх» – тулуб. М’язи спини і грудей. Я пропоную вправи для преса: ви лежите на спині і піднімаєте-опускаєте ноги. Обов’язково на видиху, і такому, знаєте, енергійному. Тому що так знижується внутрішньочеревний, внутрішньогрудний і внутрішньочерепний тиски. Адже часто людина робить гімнастику, а користі від цього ніякої: погано все одно! До нас на заняття приходять з тиском в 200 160, а йдуть – 160 на 85. Тому що вчаться правильно працювати з диханням, це вкрай важливо.

– Я більше, напевно, належу до «третього поверху» – «офісний щур»: шия до вечора болить, голова... Що порадите, лікарю?

– Покращувати кровообіг у проблемних зонах, у тому ж шийному відділі хребта. Обід, всі пішли? Встала і хоча б від столу, від стіни кілька разів віджалася. А ще краще так. Спочатку присіла 10 разів (на видиху, як у всіх вправах), кров вже побігла по всьому організму. Потім лягла на спину і попіднімала ноги теж раз 10. 10 разів віджалася. Причому так: віджалася – зробила ковток води, знову віджалася – знову ковток води... І так хвилин 10 – 15 кожен день. Це не праця, це задоволення! Потрібно пам’ятати, просто зарубати на носі: життя – рух. Але люди згадують про це найчастіше тоді, коли вони втратили можливість рухатися. І тоді вони біжать до лікарів. Але ми можемо самі себе підняти, потрібно тільки не лінуватися працювати. – Поки пацієнт з тим же остеохондрозом не дістався до вас і ваших тренажерів, що йому порадите?

– Прочитати мою книжку «Остеохондроз не вирок» для початківців. І почати потихеньку виконувати вправи, які я там рекомендую. Правильно дихаючи. Обтираючи або обливаючись холодною водою – що завгодно, тільки не гріти себе, не ставити жодних рекомендованих бабками компресів, не надягати корсетів. І ніяких теплих шарфів! Це шкідливо. Це погіршує гемоциркуляцію.

БІЛЬШЕ ПРО ВІДОМИХ ТА ЦІКАВИХ ЛЮДЕЙ ЧИТАЙТЕ В ГРУПІ «ЖИТТЄВІ ДРАМИ» В FACEBOOK! ЩОБ ПІДПИСАТИСЯ НА НЕЇ — НАТИСНІТЬ ТУТ!

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Найцікавіше, Інтерв'ю
В тему