25 Вересня 2019
Новини

Холестерин: що сигналізує про його підвищений рівень

Холестерин: що сигналізує про його підвищений рівень

Підвищений рівень холестерину в організмі збільшує ймовірність небезпечних серцево-судинних захворювань.

Холестерин – органічна жироподібна речовина, яка виробляється самим організмом (печінкою) а також надходить в нього з їжею (яйця, сир, молюски, жирне м'ясо). Розрізняють «хороший» холестерин (ліпопротеїни високої щільності, ЛПВЩ і «поганий» холестерин (ліпопротеїни низької щільності, ліпопротеїнів низької щільності). Для здоров'я небезпечно насамперед підвищення «поганого» холестерину, що робить людину схильню до атеросклерозу, пише Країна здоров’я.

З точки зору науки підвищений холестерин в крові може бути пов'язаний з генетикою, а також з впливом неправильного харчування, вживання у великій кількості продуктів з високим вмістом трансжирів в сукупності з хворими звичками, курінням і відсутністю фізичних вправ. Крім того, на рівень холестерину можуть впливати такі чинники, як вік, хронічні хвороби, стать.

Як зрозуміти, що рівень холестерину в організмі підвищений? Медики відзначають, що високий рівень холестерину може не мати виражених симптомів. Серед ознак, які вказують на дуже високий рівень холестерину, виділяються такі:

- біль у грудях;

- стенокардія;

- біль, що виникає при ходьбі.

Щоб дізнатися свій рівень холестерину, необхідно здати аналіз крові. Найефективнішим способом контролю холестерину в організмі є раціон і здорові звички. Ось що, зокрема, рекомендують вчені.

Вживати мінімум два рази на тиждень в їжу рибу, багату омега-3, таку як сардини, оселедець, скумбрія, форель. Її споживання допомагає зменшувати запалення, захищає від хронічних захворювань серця.

Намагатися зменшувати кількість цукру в своєму раціоні і обмежувати споживання продуктів, насичених жирами і трансжирами.

Кожен день їсти фрукти і овочі щодня. Їх вітаміни і мінерали допомагають організму боротися з поглинанням поганого холестерину.

Їсти клітковину - не менше 30 грамів в день. Продукти з клітковиною зменшують всмоктування холестерину в кров.

Не перевтомлюватися. Стрес здатний викликати підвищення рівня «поганого» холестерину.

Підтримувати активність. Хоча б на рівні 20-30 хвилин в день.

Читайте також:

ТОП-3: продукти, які засмічують судини

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, здоров'я, холестерин
В тему