4 Червня 2019
Новини

Продукти, які знижують тиск

Продукти, які знижують тиск

Досить багато людей страждають від «стрибків» артеріального тиску.

Артеріальна гіпертензія – дуже небезпечне захворювання, яке загрожує порушеннями роботи судин, серця і таких серйозних хвороб, як інфаркт або інсульт, пише Жіночий світ.

При артеріальній гіпертензії важливо не тільки приймати призначені лікарем препарати і вести здоровий спосіб життя, а й дотримуватися дієти. Але мало хто знає, що певні продукти можуть не тільки підвищити тиск , але і нормалізувати його. Отже, ось список продуктів, які обов’язково повинні бути на вашому столі, якщо останнім часом ваш тиск перевищує норму.

Печена картопля

Картопля багата на магній і калій – двома мікроелементами, які є важливою складовою терапії при гіпертонії. Дієта, багата калієм, допомагає організму ефективніше вимивати надлишки натрію, який підвищує кров’яний тиск, а магній сприяє здоровому кровотоку.

Молоко і молочні продукти

Стакан молока допомагає знизити тиск на 3-10% за рахунок кальцію і вітаміну D, яких багато в молочних продуктах. Регулярне вживання молока і молочних продуктів можуть знизити ризик розвитку серцевих захворювань на 15%. Крім того, постійне вживання молока допомагає підвищити вміст кальцію – а дослідження підтверджують, що недолік цього мікроелемента підвищує ризик розвитку гіпертонії.

Яйця

Довгі роки вважалося, що часте вживання в їжу яєць може бути небезпечно для серця – нібито через холестерин. Але недавні дослідження спростували цю помилку і показали, що яєчний білок допомагає знизити кров’яний тиск.

Броколі

У цьому корисному овочі міститься багато магнію, кальцію і калію – мінералів, що знижують тиск. Більш того, дослідження підтвердили, що раціон, в якому багато броколі, істотно знижує ризик розвитку інсульту, серцево-судинних захворювань і гіпертонії. У паростках броколі багато з’єднань, які допомагають зменшити пошкодження артерій і тим самим знизити гіпертонію.

Буряковий сік

Стакан бурякового соку в день допомагає знизити рівень кров’яного тиску на 10 пунктів – до таких результатів прийшли автори дослідження, опублікованого в журналі Американської кардіологічної асоціації Hypertension. Такий ефект досягається за рахунок нітрату, який перетворюється в оксид азоту, газ, який розширює кровоносні судини і допомагає кровотоку.

Банани

Ці фрукти – чемпіони за вмістом калію: в одному банані міститься близько 420 міліграмів або 11% від денної норми. А про те, як важливий калій для здоров’я серця і судин, ми вже говорили.

Темний шоколад

Найсмачніші ліки – шоколад з високим вмістом какао. У цих ласощах багато особливих антиоксиданту флаванолів, які роблять кровоносні судини еластичнішими. Сміливо з’їдайте кілька часточок чорного шоколаду в день – він піде вам тільки на користь!

Біла квасоля

Ще один продукт, в якому багато калію, магнію і кальцію – важливих мікроелементів, які допомагають нормалізувати тиск. Всього одна порція квасолі містить 13% щоденної норми кальцію, 30% – магнію і 24% калію.

Гранати

Один стакан гранатового соку в день протягом трьох тижнів допомагає знизити кров’яний тиск. Просто починайте ваш день з цього напою – і гіпертонія вас не наздожене.

Вівсяна каша

Вівсянка на сніданок – ідеальний варіант для всіх, хто всерйоз піклується про своє здоров’я, в тому числі і про нормалізацію кров’яного тиску. Клітковина, якою багата ця страва, допомагає підтримувати здоровий рівень систолічного і діастолічного артеріального тиску, а також утримувати здорову вагу тіла, що теж дуже важливо для здоров’я серця і судин.

Читайте також:

Яка ягода здатна лікувати серце

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, здоров'я, продукти
В тему