21 Березня 2019
Новини

Вчені пояснили, чому людям з віком час «прискорюється»

Вчені пояснили, чому людям з віком час «прискорюється»

Це стається за законами фізики: уповільнення обробки зображень прискорює людське сприйняття часу у старості.

Такого висновку дійшли вчені з Дюкського університету (США), – пише Ракурс.

«Люди часто дивуються тому, наскільки багато вони пам’ятають про ті дні, котрі, здавалося, тривали вічно під час їхньої юності, – зазначає професор Адріан Бежан. – Справа не в тому, що тоді переживання були значно глибшими та значнішими, просто вони опрацьовувалися набагато швидше».

Бежан пояснює це явище фізичними змінами під час старіння людського тіла. У процесі дозрівання заплутаної павутини нервів і нейронів людського тіла вони збільшуються в розмірах і складності, приводячи до більш довгих шляхів проходження для сигналів. Коли ці шляхи починають старіти, вони також погіршуються, створюючи більше опору потокові електричних сигналів.

Ці явища призводять до того, що швидкість, з якою нові образи сприймаються та обробляються, зменшується з віком. Про це свідчить те, як часто очі дітей рухаються в порівнянні з очима дорослих, зазначає Бежан. Оскільки діти обробляють зображення швидше, ніж дорослі, їхні очі рухаються частіше, отримуючи та інтегруючи більше інформації.

В результаті, оскільки літні люди переглядають менше нових зображень за один і той же час, їм здається, що час проходить швидше.

«Людський розум відчуває, що часи змінюються, коли змінюється сприйняття зображень, – зазначає учений. – Дні, здавалося, тривали довше в молодості, тому що молодий розум отримує більше зображень протягом одного дня, ніж той самий розум у старості».

Читайте також:

«Ще не дорослі»: людей до 30-ти офіційно визнали дітьми

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, вчені, дослідження
В тему