18 Листопада 2021
Новини

Носіння маски на 53% знижує ризик зараження COVID

Носіння маски на 53% знижує ризик зараження COVID

Науковці Единбурзького університету та університету Монаша вивчали ефективність різних карантинних обмежень під час пандемії.

Про це повідомляє The Guardian, - пише Укрінформ.

Результати дослідження були опубліковані у виданні «Британський медичний журнал», одному з найстаріших загальних медичних журналів світу.

Згідно з дослідженням, носіння маски виявилося найбільш ефективним засобом боротьби з коронавірусом. Повідомляється, що маски знижують потенційну кількість захворювань на 53%, що робить їх більш ефективними за дотримання фізичної дистанції (лише 25%) та регулярне миття рук. Також науковці вказали про ефективність вакцинації, але відзначили труднощі із поширенням вакцин, зокрема у бідних країнах.

«Тепер ми знаємо, що ризик захворіти зменшується, якщо носити маску. Так само варто дотримуватися фізичної дистанції, регулярно мити руки та прикриватися під час кашлю. Ми маємо робити це все і не покладатися лише на вакцинацію саму по собі», - заявив, коментуючи дослідження журналістам, Девід Набарро, спеціальний посланник Всесвітньої організації охорони здоров'я з питань коронавірусу.

ЗМІ відзначає, що носити маски зобов'язали в багатьох країнах на початку пандемії, але майже два роки потому деякі країни скасували це обмеження. Зокрема, у Нідерландах носіння маски знову стало обов’язковим лише цього місяця, тоді як в Угорщині, попри різке зростання кількості захворювань, обмежень щодо масок немає.

Зауважимо, у світі станом на ранок 18 листопада зафіксовано понад 255 млн випадків зараження коронавірусом, одужало понад 231,7 млн осіб.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: коронавірус, Надзвичайні події, карантин, вчені
В тему