13 Лютого 2019
Новини

Психологи назвали користь песимізму

Психологи назвали користь песимізму

Песимізм як захисний механізм допомагає подолати тривогу.

У цій стратегії людина намагається подумки програти сценарій майбутнього і прорахувати перешкоди, які можуть зустрітися на шляху, – повідомляє Телеканал новини «24».

Відправною точкою служить найгірший результат: наприклад, ви уявляєте, що не пройшли співбесіду, потім «відмотуєте» назад і шукаєте причину, чому це може статися, йдеться в статті The Conversation.

В експерименті американських психологів учасників-песимістів попросили розгадати кілька головоломок зі словами. Із завданням краще впоралися ті, у кого був поганий настрій. Це навело вчених на думку, що песимістів, які застосовують «оборонну» стратегію, поганий настрій мотивує.

Цікаво, що песимізм може навіть надавати впевненості. В іншій роботі психолога Джулії Норем йдеться, що у песимістів, котрі прораховують все заздалегідь, самооцінка вище в порівнянні з іншими людьми, котрі відчувають тривожність, і майже така ж висока, як у оптимістів.

У ставленні до здоров'я песимісти проявляють більшу пильність. Під час сезонного спалаху грипу вони будуть турбуватися більше, ніж оптимісти, зате вживуть заходів профілактики. При нездужанні песимісти не сподіваються, що «саме пройде», і звертаються до лікарів, а пацієнти з хронічними захворюваннями суворіше виконують вказівки лікарів.

Читайте також:

У чому переваги песимізму

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство
В тему