25 Квітня 2018
Новини

Сидячий спосіб життя - шкідлива звичка

Сидячий спосіб життя - шкідлива звичка

Від транспорту до офісного стільця, від обідньої перерви за столом до зручного дивану ввечері. На жаль, це досить популярний «маршрут» у сьогоденних реаліях.

Сидячий спосіб життя – шкідлива звичка, що впливає на здоров’я так само негативно, як і куріння.

Про це повідомила виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на  своїй  сторінці у  facebook

За даними досліджень, тривале сидіння та відсутність активності пов’язані з підвищенням ризику виникнення та загострення серцево-судинних захворювань, ожиріння, проблем з опорно-руховим апаратом, діабету 2-го типу та навіть деяких видів раку. Більш того, малорухливий спосіб життя є причиною 9 % передчасної смертності серед всього населення світу.

Групою ризику в цьому випадку є люди, які проводять багато часу на роботі за столом, працюючи за комп’ютером та виконуючи одноманітні рухи.

Що робити, якщо у вас немає часу на регулярні тренування, а рухатись необхідно?

  • Змінюйте маршрут на роботу чи навпаки. Прогулюйтеся чи проїжджайте велосипедом хоча би частину шляху. Ви можете вийти раніше на декілька зупинок чи припаркувати авто трохи далі від офісу.
  • Вставайте кожні 30 хвилин. Не чекайте, поки у вас виникне дискомфорт, біль у спині чи м’язовий спазм. Просто встаньте з-за столу і потягніться. Щоб не забувати робити активну перерву, використовуйте таймер на телефоні чи іншому гаджеті.
  • Звертайте увагу на позицію, в якій ви сидите. Намагайтеся не перевантажувати хребет, нахиляючись занадто сильно до чи далеко від монітора. Оптимальна позиція – екран на рівні очей, обидві ноги вільно стоять на підлозі, грудна клітина відкрита. Також не перехрещуйте ноги, це може перешкоджати нормальному кровообігу. Якщо пишете, то передпліччя має залишатися на столі.
  • Використовуйте кожну можливість для додаткової активності. Розмовляйте телефоном стоячи, підіймайтеся сходами замість ліфта, ходіть пішки по ескалатору, обговорюйте ідеї з колегами під час прогулянки.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему

Останні матеріали