Поради

Чи можна спати у спеку із включеним кондиціонером

Чи можна спати у спеку із включеним кондиціонером

У нинішню спеку складно відмовитися від працюючого вентилятора або кондиціонера, навіть на ніч. Існує думка, що спати з включеним кондиціонером небезпечно через ризик застудитися.

Розповідаємо, чи так це.

Влітку від кондиціонера більше користі, ніж шкоди. Багато хто боїться переохолодитися, і це розумно. Однак перегрів для організму набагато небезпечніший. Тепловий удар може статися не тільки на вулиці, але і в офісі або житловій квартирі. Тому, якщо є можливість включати кондиціонер, краще нею користуватися. Так, навіть на ніч: доведено, що спека погіршує якість сну.

Спати при кондиціонері можна і потрібно. Головне - дотримуватися кількох правил.

Різниця з вуличною температурою в 5 градусів

Влітку ми постійно переміщаємося зі спеки в холод. Різкі перепади шкодять судинам і можуть епізодично погіршувати самопочуття. Повернувшись з тепла, встановіть кондиціонер на температуру, яка нижче вуличної на 2-3 градуси, а потім поступово знижуйте. Плавний перехід допоможе організму швидше адаптуватися.

Мінімальна температура – +20°С

Небезпечна не власне низька температура, а різниця між температурою в квартирі і на вулиці - вона не повинна бути більше 10 градусів.

Направляти потік холодного повітря в стелю

Не варто спати прямо під кондиціонером: потік повітря застудити спину або суглоби. Якщо ліжко стоїть під пристроєм, встановіть на кондиціонер спеціальний захисний екран.

Чистити кондиціонер якомога частіше

Під час перегону повітря в пристрої природним чином утворюються мікроби і бактерії. Очищайте і оновлюйте фільтри мінімум раз в 3 місяці для профілактики.

Зрідка використовувати максимальну швидкість обдування

Якщо кімната прогрілася до тієї міри, що в ній неможливо спати, включіть обдув у пристрої на максимум. Через 3-5 хвилин переведіть його на мінімальний режим і залиште так на всю ніч.

Провітрювати кімнату мінімум раз в день

При працюючому кондиціонері повітря в кімнаті застоюється, стає сухим. Відкривайте вікна вранці або ввечері, щоб створити природний потік. Кондиціонер при цьому варто вимкнути.

Не засинати при відкритих вікнах

Працюючий кондиціонер і відкриті вікна створять протяг, після якого дійсно можна застудитися.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: спека, Поради, квартира, дім
В тему

Останні матеріали