Поради

Робимо ляльку-мотанку

Робимо ляльку-мотанку

 

Існує повір’я, що лялька-мотанка, зроблена власноруч, слугує потужним оберегом для родини і дому. А її виготовлення може зайняти близько години. Робити ляльку потрібно із відповідним душевним настроєм, думаючи про близьких і бажаючи їм усього найкращого.

 

1. Готуємо підручні матеріали – тканину розрізаємо на чотири однакових шматки у формі квадрата. Використовуємо міцну тканину, найкраще із бавовни. Розмір квадратних частин має відповідати розміру великої носової хустини, паперової серветки. Від розміру залежатиме, якої величини буде ваша лялька. Обов’язково один зі шматочків тканини повинен бути білим. Вам знадобиться вата, синтипон або інші складники для заповнення голови ляльки. Використовуйте моток грубих ниток, або ж виготовіть із тонких ниток косичку. Ця косичка буде гарно виглядати і прикрашати ляльку, особливо якщо вона буде складатися із двох кольорів. Пояс, а також хустина, яка вдягається на голівку, робляться зі спеціальної стрічки або тасьми, які можна придбати у швейних магазинах. Пояс і нижня хустина виготовляються із тасьми або стрічки.

 

2. Важливе правило – для створення ляльки-мотанки не застосовується голка, лялька не шиється, і на ній не повинно бути вузлів. Предки не різали тканину, а розривали її, вважаючи, що звук від розриву тканини відлякує ворожу силу і виганяє її з дому.

 

3. Із білої тканини роблять голівку ляльки. Інші два шматки використовують на спіднички, а з четвертого клаптика виготовляють ручки і верхню хустину.

 

4. Для початку робимо внутрішню спідничку. Згинаємо клаптик тканини навпіл, потім ще раз надвоє, як заготовку для паперової сніжинки. Кут квадратика відрізаємо так, щоб, розгорнувши його, отримали коло.

 

5. Ту ж процедуру повторюємо із наступним шматком, розрахованим на спідничку. Але обрізаємо його більше, ніж перший, щоб дві спіднички ніби нависали одна над одною.

 

6. Клаптик білої тканини обрізаємо ще коротше, ніж два інших.

 

7. Найтемніший і найбільший кладемо на низ, світліший посередині, а білий – зверху. Під верхній шматок тканин кладемо вату або інший матеріал для набивання. Далі акуратно збираємо в жмут усі шматки так, щоб голівка вийшла зверху. Ниткою перемотуємо шийку ляльки, щоб вата лишилася у голові, а всі шматочки тканини закріпилися в шиї. Мотати нитку слід тільки за годинниковою стрілкою. Кількість мотків має бути непарною.

 

8. Шматок тканини, який залишився, розриваємо навпіл і замотуємо у трубочки-ручки, всередину поклавши вату для об’єму. На краях обмотуємо ручки ниткою. Інші краї притискаємо до тіла ляльки і примотуємо так званим хрестом для оберегу: стрічкою обмотуємо тіло ляльки у вигляді букви Х. Потім замотуємо пояс зі стрічки або тасьми.

 

9. На голову ляльки теж намотується хрест, або ж обличчя лишається білим. Зверху одягаємо хустину.

 

Зі шматка тканини можна створити маленьку сумочку, в яку покласти народні символи-обереги – зернятка чи копійки, які притягуватимуть у будинок багатство і благополуччя. 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Дозвілля
В тему