10 Вересня 2021
Новини

Про Лесю і Франка: на горищі будиночка Косачів знайшли лист до волинського письменника

Про Лесю і Франка: на горищі будиночка Косачів знайшли лист до волинського письменника

У Колодяжному під час реконструкції «Сірого будиночка» родини Косачів будівельники знайшли напівзотлілий лист, адресований Йосипу Струцюку.

Про це пише ІА Волинські новини.

Конверт зберігся у шарі тирси на горищі будиночка.

«Лист датований 1961 роком. На той час Йосип Струцюк був єдиними працівником нашого музею і разом з родиною проживав у «Сірому будиночку», де йому виділили одну кімнату, – розповіла завідувачка Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки Ольга Бойко. – Йосип Струцюк працював екскурсоводом. У 1963 році «Сірий будиночок» став літературним музеєм, а «Білий» – меморіальним. Тоді йшла праця над експозицією. І Йосип Георгійович переписується з Володимиром Морозюком».

Останній у 1961 році працював інструктором відділу пропаганди і агітації Станіславського обкому комсомолу (Всесоюзна ленінська комуністична спілка молоді – молодіжна організація підконтрольна комуністам).

 

 

«Лесю ж я люблю за її самобутність, за її любов до народної мудрості, що виразно виступає в її творах – поетичних перлинах», – пише Володимир Морозюк.

У листі йдеться, що він надіслав у Колодяжне путівник життя та діяльності Івана Франка на Станіславщині, хоча це й не стосується Лесі Українки. А ще – на друкарській машинці видав збірник історичних та революційних пісень Прикарпаття.

Наступного, 1962 року, місто Станіслав було перейменоване на Івано-Франківськ.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: історія
В тему