10 Вересня 2021
Новини

Тарифи на газ в Україні зросли на 96% за рік: якими будуть ціни восени

Тарифи на газ в Україні зросли на 96% за рік: якими будуть ціни восени

В Україні тарифи на газ всього за рік виросли на 96,1%. В цілому середня вартість квартплати, води, електроенергії, газу та інших видів послуг в країні піднялася аж на 29%.

Як виросли ціни на інші види комунальних послуг:

  • водопостачання – 11,8%;

  • каналізація – 18,6%;

  • утримання житла та прибудинкових територій – 3,2%;

  • електроенергія – 36,6%;

  • опалення і гаряча вода – 13,9%.

Які ціни будуть цієї осені?

Українські міста вже готові до початку опалювального сезону на 80%. В Кабміні запевняють: тарифи напередодні холодів не повинні вирости – навіть ті, які встановлює виключно місцева влада. Йдеться про вартість гарячої води та опалення.

"Тарифи для населення підвищуватися не повинні. Зі свого боку, держава готова підтримувати органи місцевого самоврядування та підприємства ТКЕ", – заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

При цьому, як стверджують експерти, тарифи з настанням опалювального можуть злетіти. Наприклад, ціни за опалення можуть зрости на 15-80% (залежно від постачальника і міста). Наприклад, в Києві сім'я, яка в минулий опалювальний сезон платила за опалення близько 2,4 тис. грн, цієї зими заплатить вже 3,6 тис. грн.

При цьому в деяких містах зростання може бути в кілька разів більше, додає глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко.

Найбільш відчутне подорожчання може бути в невеликих містах. Справа в тому, що чим менше клієнтів і чим менше тепла використовується, тим вище тариф. І навпаки. У маленьких містах ціни можуть злетіти майже на 80%.

Дізнатися, який тариф встановлять в вашому місті, можна на сайті свого постачальника тепла і гарячої води. Вони згідно із законом повинні заздалегідь повідомляти про намір переглянути ціни, публікувати розрахунки і планові тарифи.

Рішення про початок опалювального сезону вживає місцева влада окремо в кожному населеному пункті. Для того, щоб визначити дату включення опалення, вони використовують тільки одне правило – тепло подають в будинку, коли середньодобова температура повітря протягом трьох днів не перевищує 8 градусів за Цельсієм.

Зазвичай температура повітря досягає встановлених значень в другій половині жовтня. Тоді в країні масово починають включати опалення в містах.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: комунальні послуги, ціни, ціна на газ
В тему