1 Квітня 2020
Новини

День сміху: історія традиції розіграшів 1 квітня

День сміху: історія традиції розіграшів 1 квітня

День сміху, День дурня, який відзначають в усьому світі 1 квітня, припав у цьому році на карантин в Україні, проте пожартувати можна і віддалено.

Про традиції 1 квітня, його історію і про найпопулярніші розіграші в різних країнах світу повідомляє Obozrevatel.

1 квітня: День сміху, або День дурня

1 квітня: історія свята

Є кілька версій походження 1 квітня як свята. За однією з них, Днем сміху стало свято весняного рівнодення, яке завжди зустрічали різноманітними гуляннями, забавами, витівками та жартами про погоду.

Причому рівнодення зазвичай святкували в період з 19 по 21 березня, але після переходу на Григоріанський календар дата свята змістилася, а традиції залишилися тими самим.

1 квітня: День сміху, або День дурня

Ще за однією теорією, День сміху, або як його ще називають, День дурня, теж пов'язаний зі зміною календарів, але звичаї цього свята відносять до Нового року, який наші предки відзначали в кінці березня.

Вважається, що до України День дурня прийшов із Німеччини на початку XVIII століття. Тоді він називався "брехливим днем", або ще "Марією-брехухою": 1 квітня за старим стилем шанують пам'ять святої Марії Єгипетської.

Цього дня дівчата за звичаєм обманювали хлопців, тренуючись в умінні "управляти" судженим.

1 квітня: День сміху, або День дурня

Як святкують 1 квітня в країнах світу: популярні розіграші

У США на 1 квітня часто звучать розіграші від ЗМІ, проте після кожного з них диктор зобов'язаний повідомити, що це жарт.

Серед американських школярів популярними розіграшами залишаються кинутий на дорогу прив'язаний гаманець або аркуш паперу, що чіпляється на спину людини з написом "Пни мене", та жарти в стилі "У тебе шнурок розв'язався".

Популярні розіграші 1 квітня: США

У Німеччині на 1 квітня люди часто обманюють один одного, відправляючи на нездійсненні доручення.

У Португалії в День сміху народ кидається борошном, причому обтрушуватись від нього не прийнято.

Популярні розіграші 1 квітня: Португалія

У Франції тих, хто вірить у першоквітневі жарти, називають "квітневою рибою". Люди намагаються приклеїти до спини перехожих саморобку з паперу у формі риби, насипають до цукорниці сіль, додають до десертів перець.

Однак жартом, що найбільш запам'ятався на 1 квітня, стала замітка газети "Паризьєн" 1986 року, де детально описувалися плани влади перевезти Ейфелеву вежу до річки Марна, що в 50 кілометрах від Парижа.

Популярні розіграші 1 квітня: Франція

Розбір конструкції нібито мав проводитися за допомогою вертольотів морської піхоти США. На адресу газети посипався шквал звинувачень, і громадяни Парижа заспокоїлися лише після того, як наступного дня "Паризьєн" повідомила, що новина була жартом.

В Індії, свято весни називається Холі, воно мало чим схоже на традиційний День дурня. Жителі країни не жартують один над одним – зате вони обмазуються фарбами, стрибають через багаття і кидаються спеціями.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: який сьогодні день
В тему

Останні матеріали