21 Листопада 2019
Новини

Як не купити замість оливкової олії моторне мастило з ароматизаторами (відео)

Як не купити замість оливкової олії моторне мастило з ароматизаторами (відео)

Вибираючи оливкову олію, варто бути дуже уважним, аби не потрапити на підробку.

Що більш популярною стає оливкова олія, то частіше її фальсифікують. Нині вона входить до топ-10 продуктів, які підробляють, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У столичному ресторані гаряча пора – готують сніданки. Гості сюди заходять по здорову їжу – шеф приправляє вівсянку оливковою олією. «Дуже корисно», – пояснює він. Кухар може відрізнити справжню оливкову олію лише за запахом – вона пахне свіжоскошеною травою, томатом, яблуками.

Дієтологи переконують, що оливкова олія може запобігти інфарктам та інсультам. Кожен, хто стежить за своїм здоров'ям, має вживати оливкову олію – так рекомендують лікарі. Однак що популярнішою вона стає, то частіше її підробляють. Приміром, на Одещині в моторне мастило додавали ароматизатори, барвники та розливали в пляшки, на яких красувалися відомі марки. У столиці на оптовому ринку продавці запевняють у якості свого товару, ціна якого насторожує – 210 грн. за 5-літрову каністру.

Якщо на упаковці немає українського перекладу – це означає, що олія в Україну потрапила або контрабандою, або це відвертий сурогат. З базару переміщуємося в лабораторію, де мають сказати, що в середині жерстяної банки. Виявляється, що це не оливкова, а рафінована соняшникова олія з ароматизаторами.

Професійний дегустатор Світлана Щедрикович наголошує, що оливкова олія – продукт, який Україна повністю імпортує. «Базова оливкова олія коштує 3,50 євро за літр в Іспанії. Доки ми її сюди довеземо, вона не може коштувати менш, як 300 гривень за літр», – пояснює експертка. І пропонує уважно вивчати етикету, а купувати рекомендує олію екстра вірджин – це свідчить про, те що вона виготовлена холодним пресуванням. Елітний продукт виробляють з одного сорту оливок, і це зазначається на упаковці. Також варто шукати маркування «ДіОПі». Червоне коло означає, що олію розливали в тому регіоні, де збирали оливки, що зменшує ризик підробки.

Але найдієвіший спосіб – олію спробувати. Для цього її слід налити в маленьку ємність і погріти в руках. Окрім природного запаху і смаку, не має бути інших синтетичних присмаків: «Якщо ви чуєте аромат машинного масла, оцет або маринад – це означає, що оливкова олія не є гарною». Це може свідчити, що в олію додають ароматизатори, барвники, інші хімічні домішки. Якщо справжню оливкову олію поставити в холодильник – у неї з'явиться осад і випадуть білі пластівці.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: продукти, харчування, Здоров'я
В тему

Останні матеріали