15 Жовтня 2019
Новини

Проста звичка, яка врятувала мільйони життів

Проста звичка, яка врятувала мільйони життів

Уляна Супрун розповіла про дуже важливу і просту звичку, яка ввійшла в повсякденне життя не так давно, але встигла в рази знизити поширення небезпечних інфекцій та смертність від них.

Про це інформує РБК Україна.

Свій пост у Facebook головна руйнівниця міфів присвятила Всесвітньому дню миття рук, який відзначають 15 жовтня. Ця звичка стала буденною лише близько 40 років тому, а для медичних установ вона стала обов'язковою трохи раніше.

Про зв'язок поширення хвороб і брудних рук вперше висловився угорський лікар Ігнац Земмельвейс у 1847 році. Медик виявив зв'язок між смертністю породіль у пологовому будинку, в якому він працював, і гігієною рук. Складно повірити, але в той час студенти приймали пологи після того, як проводили розтини трупів, і руки між процедурами не мили, а просто витирали.

Але лікар Земмельвейс так і помер у злиднях і невідомості - йому просто не повірили. Минуло півроку, перш ніж інші вчені - Роберт Кох (першовідкривач збудника туберкульозу), Луї Пастер (винайшов пастеризацію), а також Джозеф Лістер (засновник хірургічної антисептики) підтвердили його теорію.

Але й після цього в миття рук ще довго ніхто не вірив. Лише в 1980-х роках, коли ряд спалахів харчових інфекцій викликав занепокоєння громадськості, CDC (Центр контролю та профілактики захворювань США) визначив гігієну рук, як важливий спосіб запобігання поширення інфекції.

Уляна Супрун у Всесвітній день миття рук вирішила нагадати українцям про важливість цієї простої процедури.

«Чисті руки захищають від небезпечних хвороб, зменшують потребу в лікуванні антибіотиками і запобігають поширенню інфекцій», - пише ексчиновниця.

Руки слід мити обов'язково в таких випадках:

  • після повернення з вулиці додому;
  • до, під час і після приготування їжі;
  • до і після догляду за хворим;
  • після кашлю, чхання, видування носа;
  • після відвідування туалету;
  • після контакту з тваринами.
  •  

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: уляна супрун, здоровий спосіб життя, історія, цікаво знати
В тему