1 Липня 2019
Новини

Буряковий сік – порятунок від гіпертонії

Буряковий сік – порятунок від гіпертонії

Вживання бурякового соку сприяє розширенню кровоносних судин і поліпшенню кровопостачання, що може стати порятунком для гіпертоніків.

Фахівці Лондонської медичної школи провели серію експериментів з вживанням бурякового соку, – результати цих випробувань опублікував журнал Hypertension, пише Країна здоров’я.

Група жінок і чоловіків (всього 15 осіб), систолічний тиск яких становив 140-159 мм рт. ст., випивали щодня 250 мілілітрів бурякового соку або води, не беручи при цьому ліків для зниження тиску. В результаті з'ясувалося, що у тих учасників, які брали сік буряка, знизилося як систолічний, так і діастолічний тиск – в середньому на 10 пунктів. Найбільш виражений ефект спостерігався через 3-6 годин після пиття соку, але у деяких людей він був помітний і через 24 години.

Говорячи про те, за рахунок чого буряковий сік може допомагати перемагати гіпертонію, вчені вказали на високий вміст в ньому харчових нітратів. У склянці соку їх міститься стільки ж, скільки в пучку салату-латук. У процесі засвоєння нітратів організмом ці речовини перетворюються спочатку в нітрити, а потім – в окис азоту, газ, який надає розширює дію на кровоносні судини.

«Ми були здивовані тому, що скромні речовини в складі бурякового соку можуть давати настільки великий результат. Однак поки не зрозуміло, чи зберігається цей ефект в довгостроковій перспективі», – висловилися автори проекту.

Вони продовжать вивчати ефект бурякового соку.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, харчування, здоров'я
В тему

Останні матеріали