23 Березня 2019
Новини

В Україні через самовільне лікування антибіотиками вмирає 700 тисяч людей на рік

В Україні через самовільне лікування антибіотиками вмирає 700 тисяч людей на рік

Аби українці припинили самі собі «призначати» антибіотики, уряд України планує ввести заборону на купівлю протимікробних препаратів в аптеці без рецепту.

Відтак людей спонукають в разі хвороби звертатися до лікаря і вже потім, за його призначенням, правильно лікуватись – пише на 24 каналі журналіст Артем Овдієнко.

Отже, незабаром українці не зможуть самі собі призначити антибіотик. Для цього попередньо доведеться йти до лікаря, і вже він вирішуватиме чи дійсно антибіотик людині потрібен. Чому це важливо? Тому що антибіотиком українці лікують усе підряд, навіть те, що точно не потребує цього надзвичайно потужного медичного препарату.

Українці бездумного й регулярно отруюють себе антибіотиками та вживають їх при найпростішій застуді, що стає причиною звикання організму до препаратів. Коли антибіотик дійсно стає потрібен, у критичній ситуації чи при серйозній хворобі, – виявляється неефективним. Просто не діє, адже в людського організму та в бактерій, що живуть у ньому мільйонами, до антибіотику виробився небажаний імунітет. А в результаті виходить так, що небезпечні мікроби та бактерії, які ще вчора можна було б нейтралізувати антибіотиком, виявляються до нього нечутливими і... вбивають по 700 тисяч людей на рік.

Серед лікарів це явище називають супербактеріями. Дослідження показують, що незабаром на планеті будуть помирати по 10 мільйонів людей на рік – і це через неконтрольоване вживання антибіотиків.

Звісно, в цивілізованих країнам цим питанням давно вже переймаються, а вільний продаж антибіотиків заборонений.

Крім того, виявляється, що м'ясо, яке дозволено в Україні до продажу буквально нашпиговане неймовірною кількістю антибіотиків. Їх бездумно колять своїм тваринам фермери та селяни, які вирощують худобу на продаж. Вони так себе страхують від того, щоб худоба раптом не захворіла і не втратила дорогоцінну вагу. А ми з вами, купуючи потому це м'ясо, – разом із тваринним білком отримуємо і величезну порцію непотрібних нам антибіотиків, які у нас в організмі постійно накопичуються. Тобто у вас також може бути непрошений імунітет до мікробів та бактерій, і захищені від цього хіба що українці-вегетаріанці, які не вживають м'яса.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, аптеки, рецепти, антибіотики, моз
В тему

Останні матеріали