1 Лютого 2019
Новини

Вазони не люблять дотиків, – вчені

Вазони не люблять дотиків, – вчені

Австралійські вчені з’ясували, що кімнатні рослини насправді не люблять дотиків.

Нове дослідження говорить про те, що, торкнувшись квітку, людина запускає в ній ланцюгову реакцію, яка змінює приблизно 10% геному, – пишуть Цікавості.

В Австралії вчені провели нове дослідження, яке показало, що кімнатні рослини, всупереч усталеній думці, насправді не люблять дотиків. Шкоду квітці може завдати не тільки дотик людини, але навіть тварини або іншої рослини, нехай навіть і такого ж виду.

При контакті у його структурі запускаються генетичні зміни. Зі слів автора дослідження професора Уїлана, навіть найлегший дотик людини, тварини, комахи або іншої рослини до квітки провокує в неї своєрідну захисну реакцію, яка проявляється в 30-хвилинної заміни 10% геному.

Крім того, повторний дотик або періодично повторюване в більшості випадків призводить вже до заміни 30% всього геному, а відповідно і до зниження темпів зростання.

Дослідники поки точно не знають, що призводить до настільки активної захисної реакції кімнатних рослин на дотики, але відзначають, що знайти відповідь на це питання вкрай важливе, адже вона зможе допомогти в оптимізації землеробства і овочівництва.

До всього, потрібно з’ясовувати, як поводитимуться штучно вирощені рослини, позбавлені такої сильної реакції на дотики.

Читайте також: Відомі квіткарі назвали вазони, що приносять багатство

 

Відомі квіткарі назвали вазони, що приносять багатство

Джерело: https://news.t1.ua/ukraina/16147-vidomi-kvitkari-nazvaly-vazony-shcho-prynosyat-bahatstvo.html Новини T1.UA

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство
В тему