Життя

Один із найсильніших засобів проти раку бізнесмен вирощує на полі

Один із найсильніших засобів проти раку бізнесмен вирощує на полі

Спаржу, яка нині хоч і набуває з кожним роком популярності в Україні, поки що куштував далеко не кожен, хоча про таку рослину, як «заячий холодок», відомо усім – практично кожна господиня, яка має невеличкий садок чи дачу, має цю культуру в своєму «арсеналі» для оздоблення букетів, а виявляється, що «ось це» ще й їсти можна.

Та не тільки можна, але і треба, переконує директор агропідприємства Олександр Сидорчук, адже спаржа лікарська, або аспарагус, – саме такою є офіційна латинська назва, дуже корисна для здоров'я, йдеться у публікації в газеті «Твій вибір».

Безкрайні поля невеличких завбільшки до 50 сантиметрів «ялинок», які були висаджені цієї весни, та поруч ділянка з дорослими півтораметровими рослинами, які вже плодоносять, – спершу навіть не зрозуміло, де саме розташовані ті заповітні пагони, які вживав у їжу Людовік XIV і зараз так полюбляють аристократи і мільйонери.

Та, придивившись нижче до землі, подекуди можна побачити зелені чи фіолетові (це залежить від сорту) пагони довжиною близько 20 сантиметрів. Пагонів наразі уже не так багато, адже сезон цього раннього весняного овочу, який плодоносить, починаючи з квітня, закінчився у червні.

Поруч із волинською бульбою – голландська спаржа

 – Уперше скуштував спаржу кілька років тому у Польщі, на фермі у товариша. Дуже сподобались і смакові якості цього овочу, та й технологія його вирощування неабияк зацікавила. Тож, коли замислився над тим, що вирощувати на землях, які взяв в оренду в селі Новини, зупинив свій вибір саме на цій культурі. Так поруч із волинською бульбою почали розростатись аспарагусові поля, – розповідає посміхаючись Олександр Сидорчук.

Рік за роком на місці колись занедбаних полів почало зростати чимале фермерське господарство, яке нині займає площу близько 60 гектарів, 20 з яких – під спаржею. А почалось усе з придбання невеличкого старого будиночка під самісіньким лісом у селі неподалік українсько-польського кордону Новинах, на який підприємець зі Львова випадково натрапив під час полювання.

Хоча фермерство ніколи не було для нього чимось далеким і чужим, адже за освітою пан Олександр економіст сільськогосподарської галузі, а покійний батько був академіком та доктором наук в аграрній царині.

– Спершу висадили на пробу близько гектара спаржі, адже не були впевнені, чи приживуться тут голландські саджанці. Та волинська земля дуже добре прийняла іноземну гостю, і вже невдовзі ми мали гарний врожай як зеленої, так і білої спаржі.

До речі, коли вперше привезли білу спаржу на ринок «Столичний» у Київ, то наші херсонські конкуренти не йняли віри, що вирощена вона була саме на Волині, а не десь у Польщі, – розповідає далі Олександр Сидорчук. – Тому на другий рік висадили вже 4 з половиною гектари спаржі, а цього року маємо понад 20 гектарів.

Садити спаржу навесні можна у два способи – з готових корінців, які вирощують в Нідерландах, або ж із насіння, що є складнішим і більш тривалим процесом. Висаджена з насіння рослина почне плодоносити за два роки, а з корінця даватиме врожай через рік.

Спаржа не є дуже складною у вирощуванні та догляді культурою, якщо, звісно, дотримуватись технології. Залежно від сорту, ця багаторічна рослина може давати врожай до 15 років. Щодо «заячого холодку», який росте в наших садках, то це, виявляється, дика форма аспарагусу, адже ту спаржу, яку можна вживати у їжу, виводять гібридним способом у Голландії.

Чистить судини, поліпшує кров та роботу нирок і печінки

Загалом, аспарагус в усьому світі вважається одним із найкорисніших овочів. Завдяки високому вмісту вітамінів і мінеральних речовин та прекрасним смаковим якостям, він став незамінним продуктом у кулінарії, показав себе як неперевершений делікатес.

Водночас аспарагус є низькокалорійним, тому досить часто застосовується для боротьби з надмірною вагою та допомагає заповнити нестачу корисних речовин.

Спаржу радять діабетикам, оскільки вона підсилює здатність інсуліну транспортувати глюкозу з крові в клітини. Китайці вже дві тисячі років використовують її в народній медицині. А єгиптяни, римляни та греки з давніх-давен високо цінують терапевтичні властивості цієї рослини.

Спаржа визнана одним із найсильніших засобів проти розвитку раку. Допомагає значно покращити імунну систему людини, сприяє поліпшенню складу крові, є профілактикою атеросклерозу і закупорення судин, підвищує працездатність нирок і печінки, допомагає поліпшити зір.

Волинський аспарагус набирає обертів

Цьогоріч волинська спаржа була представлена на  кількох престижних  столичних кулінарних і сільськогосподарських виставках, де була високо оцінена спеціалістами. Буквально за два останні роки спаржа, вирощена на Володимирщині, завоювала свою нішу на ринку.

Продукція під торговою маркою «Спаржа Волині» нині реалізується у багатьох мережах супермаркетів Західної України: «Салют», «Сільпо», «Наш край», «Там-там»... Ціна – близько 100 гривень за пучечок у 450 грамів. Відправляють волинську спаржу і на столичний та одеський ринки, продають у ресторани Дніпра, Харкова і Запоріжжя.

– Рано чи пізно ця культура стане більш популярною в Україні, тому готові працювати над цим, адже бачимо велику перспективу у вирощуванні спаржі. Будемо і надалі збільшувати площі для висадки аспарагусу, зокрема плануємо підвищити кількість фіолетової спаржі. Водночас, думаючи про перспективу, дійшли висновку, що потрібно зайнятись і переробкою спаржі, або ж робити це у співпраці з якоюсь корпорацією, – зазначає директор агропідприємства.

Тетяна Ізотова

 БІЛЬШЕ ВРАЖАЮЧИХ ТА ДУШЕВНИХ ЖИТТЄВИХ ІСТОРІЙ ЧИТАЙТЕ В ГРУПІ «ЖИТТЄВІ ДРАМИ»  В FACEBOOK! ЩОБ ПІДПИСАТИСЯ НА НЕЇ — НАТИСНІТЬ ТУТ!

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: сільське господарство, продукти
В тему