Відео

5 грудня 2021: не можна нічого позичати, бо віддасте своє щастя

5 грудня 2021: не можна нічого позичати, бо віддасте своє щастя

В Україні 5 грудня 2021 вшановують пам’ять  мученика Прокопія Кесарійського (палестинського).

За легендами він народився та жив в Єрусалимі. Прокопій служив читцем в Кесарійській церкві. В його основні обов’язки також входило переклад Святого Письма на сирійську мову, а також роз’яснення церковних текстів.

Прокопій прославився своїм праведним життям, за що Господь нагородив його вмінням творити чудеса. Він зцілював хворих, допомагав бідним. На жаль, в той час намісник Палестини проводив гоніння на християн. Почувши про Прокопія і його чудеса, він наказав схопити читця. Після арешту його заставляли відректися від віри, але він стояв на своєму. За це проповідника стратили.

Іменини 5 грудня: Олексій, Архип, Опанас, Володимир, Василь, Герасим, Максим, Ілля, Іван, Павло, Петро, Михайло, Федір, Тадей, Валерія.

Талісманом людей, народжених 5 грудня, є гранат. Вважається, що цей камінь має сильну енергетику. Цікаво, що він був відомий ще за часів стародавньої Скіфії. Гранат використовували для прикрашання обладунків. Цікавий факт – в Вінницькій області існує знамените в усій Європі Слобідське родовище, в якому видобувають гранат в якості абразивної сировини (для порошків, щебеню, шліфувальних матеріалів).

Що не можна робити в цей день

  • 5 грудня наші предки намагалися не вирушати в далеку дорогу, а залишалися вдома.
  • Цього дня не лаялися, намагалися бути розсудливими, стримувати свої емоції.
  • 5 грудня не можна нічого позичати, бо віддасте своє щастя.

Народні прикмети і традиції 5 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на завтрашній день:

  • дивилися, який сьогодні день: якщо погода тепла, зима буде сніжна і довга;
  • якщо сажа розгорілася біля багаття, снігу випаде багато й буде похмура погода;
  • якщо з лісу виходять вовки і підходять близько до людських будинків, зима буде затяжною і дуже суворою.

Яке свято  5 грудня в Україні і світі

5 грудня українці святкують День працівників статистики в Україні. Це професійне свято всіх тих людей, які прикладають чималих зусиль для того, аби офіційна статистика в нашій країні відповідала стандартам, прийнятим в світі. Початкові форми статистики з’явилися досить давно, а саме з утворенням перших державних утворень. Можна сказати, що для розвитку будь-якої держави, збір статистичних даних відіграє важливу роль.

5 грудня також святкують Міжнародний день ніндзя. Це неофіційне свято, запроваджене адміністрацією сайту Ninja Burger. Головна мета – привернути увагу до бойового мистецтва стародавніх японських майстрів. Кожна людина може перевтілитися в воїна, що не мав страху і може, при потребі, стати “невидимим”. Дату свята обрали не випадково. Нею став день, коли пройшла світова прем’єра фільму “Останній самурай” з Томом Крузом у головній ролі.

Щороку 5 грудня святкують Міжнародний день волонтера заради економічного і соціального розвитку. Заснувала свято Організація Об’єднаних Націй в 1985 році. Цей день повинен спонукати суспільство до проведення добровільної безплатної праці в різноманітних сферах діяльності. В Україні волонтерська діяльність розпочалася лише 2014 року під час Революції Гідності.

5 грудня святкується Всесвітній день ґрунтів. Офіційно його заснувала Організація Об’єднаних Націй в 2013 році, але ідея створення такого свята запропонував ще в 2002 Міжнародний союз ґрунтознавства. Основна мета – об’єднати всіх фахівців цієї галузі, щоб суспільство стало більш обізнаним в питанні важливості ґрунтів для продовольчої безпеки та роботи екосистем.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Таблоїд, який сьогодні день, яке сьогодні свято, день ангела
В тему