Поради

Сезонні зимові ціни в Карпатах здивують українців

Сезонні зимові ціни в Карпатах здивують українців

Відпочинок в горах цієї зими подорожчає на 30% в порівнянні з минулим роком. У Карпатах журяться: проживання бронюють слабо, а підвищувати все одно ціни доводиться.

Виною всьому - тарифи на опалення та електроенергію. При цьому експерти говорять, що безвіз зробив свою справу: українці їдуть відпочивати до Європи.

У Карпатах підняли ціни

Жителі Карпат переживають, що в цьому році як ніколи українці не поспішають бронювати номери на Новий рік. За словами господині кімнат в Славському Лідії Гордієнко, якщо раніше перші броні на новорічні свята приходили ще в серпні, то в цьому році - тільки почали, за тиждень всього два-три дзвінки. «Люди дзвонять, але поки тільки прицінюються. На Новий рік ще все вільно. У минулому році я кімнати здавала по 90 грн з людини, в цьому по 120 думаю», - каже нам Лідія Городенко.



За відпочинок у Славському Львівської області цієї зими доведеться викласти на 30% більше, ніж в минулому році. За житло без зручностей і без харчування з одним санвузлом на три номери просять мінімум 150 грн на добу, за комфортабельні апартаменти - від 500 грн. "У цьому році ціни піднімуть всі, хто не хоче працювати собі в збиток. Опалення подорожчало, ми вдома обігріваємо газом. Якщо ми залишимо ціни минулого року, навіть в нуль не вийдемо , - розповіла Галина Фесюк, яка вже кілька років здає свої кімнати туристам. - Харчування пропонуємо туристам тільки в сезон, в інший час невигідно закуповувати продукти, тим більше що у нас апартаменти - є кухня, постояльці можуть готувати собі самі, швидше за все, в цьому році взагалі харчування пропонувати не будемо".

В Буковель їдуть європейці

У туркомплексі Буковель кажуть, що ціни в порівнянні з минулим роком підняли на 15%. Але бажаючих менше не стало, нові дороги і знижки при ранньому бронюванні зробили свою справу. «Попереднє бронювання йде добре, я б навіть сказав краще, ніж в минулому році. До нас стало їздити дуже багато європейців. Тому що у нас найдоступніший курорт в Східній Європі такого класу і рівня. З минулого року у нас оновлена ??повністю дорожня інфраструктура, добиратися стало ще простіше - нові дороги з Румунії, через Чернівці, Коломию, дорога з Франківська. Ще зараз можна придбати скіпасс на 50% дешевше, ніж в грудні. І забронювати проживання на 25% нижче », - сказав Володимир Юзюк, керівник відділу реклами гірськолижного комплексу«Буковель».



В Яремче і Буковель вигідно їхати компанією, щоб заощадити на проживанні. Мінімальні ціни на сайтах бронювання за цим напрямком - 800 грн з людини на добу. При цьому важливо закладати 120 грн на маршрутку від Івано-Франківська і назад, адже на відміну від Славського, де є ж/д станція, до Буковеля ще доведеться їхати години три автобусом.

«Не вірте тим, хто за 500 грн обіцяє теплий будинок і телевізор, швидше за все, це шахраї. Немає таких цін в цьому році. За дві тисячі будинок ви знайдете хіба що в 40 кілометрах від підйомників. Адекватні ціни від 6 тис. За будинок для компанії на 6-8 чоловік. Тому вигідніше приїжджати компанією і на авто - заощадите на харчуванні і трансфер. За 200 доларів будинок в новорічну ніч в Європі не знайдете, а від мене до підйомника всього 7 кілометрів, є навіть мангал», - розхвалив своє шале Леонід Даниленко з Яремче.

З огляду на проїзд, проживання, витрати на харчування і скіпасс (абонементи на катання) - 5-денний відпочинок у Славському на одного обійдеться мінімум в 5 тис. грн. Буковель при найкращих підрахунках - в два рази дорожче, від 10 тис. Авіатур в Закопане в Польщі обійдеться приблизно на дві тисячі дорожче, але це вже включаючи переліт з Києва до Кракова і проживання в готелі 4 * з вечерею, в 800 метрах від підйомника. «До Словаччини на тиждень удвох можна виїхати за 500 євро. Там ж / д і автобус, проживання в готелі 3 *, зі сніданком », - розповіли в одній з туристичних фірм.


В ту ж Польщу, навіть на літаку є пропозиції за 520-550 євро на двох. Можна додати по 20-25 євро на людину за харчування і отримаємо тур на тиждень за 20-22 тис. грн на двох, той же Буковель, а може і дешевше.

Найчастіше їдуть в Європу


Туроператори кажуть, що через безвіз самостійних туристів зараз стає більше. «Гірськолижні тури в основному купують самостійно - ті, хто катаються, самі вибирають куди і як їхати, причому за рахунок безвіза самостійних туристів стає більше. Серед популярних напрямків за кордоном: Польща, Болгарія, Словаччина, Андорра, трохи Італії і Франції - дивлячись у кого який бюджет », - каже директор турфірми, і  додає, що добиратися на більш дорогі курорти, наприклад, тієї ж Австрії, вигідніше з туроператором, так як зараз багато хто з них знижують ціни, щоб заповнити рейси, в той час як на більш дешеві курорти зарубіжжя простіше і дешевше добратися своїм ходом.
 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Дозвілля
В тему