Поради

Сьогодні жінкам не можна займатися домашніми справами: прикмети на 16 листопада

Сьогодні жінкам не можна займатися домашніми справами: прикмети на 16 листопада

16 листопада православні християни згадують князівну Анну, яка була дочкою київського князя Всеволода Ярославовича. У народі свято називалося Анна Холодна. Наші пращури у цей день готували страву, подібну до сучасного морозива, та їли її з млинцями.

Історія свята

У юності Анна була заручена із сином візантійського імператора, але весілля так і не відбулося. Дівчина росла і вирішила присвятити своє життя Богові. На її прохання батько заснував у Києві жіночий Андріївський монастир, де першою ігуменею стала Анна Всеволодівна.

Вона допомагала своєму батькові у церковно-політичній діяльності. Вона часто відвідувала Константинополь.

Крім того, Анна самостійно займалася благоустроєм жіночої обителі. Зокрема вона відкрила першу в Європі школу для дівчаток. Там вона вчила їх співати, шити, писати та іншим ремеслам.

До самої смерті Анна займалася роботою в монастирі, де й була похована. Однак обитель була зруйнована Батиєм.

Що можна робити

Важливо побудувати плани на день так, щоб у вас було мало вільного часу. Можна розпочинати нові проекти та завершувати невирішені справи.

16 листопада – сприятливий день для того, щоб скористатися послугами знахаря чи чаклуна. Вважається, що таке звернення не буде покараним, головне – не просити їх використовувати темну магію.

У цей день на Русі заморожували молоко на вулиці, змішувати його з цукром і їли потім із млинцями. Вважалося сприятливим та корисним для здоров'я 16 листопада з'їсти трохи ягід. З них можна зварити кисіль або додати до пирогів.

Наші пращури вірили, що цього дня на Землю приходить нечиста сила і виглядає собі жертв, тому на вулицях люди намагалися поводитися спокійно. Окрім того, цей день намагалися провести переважно вдома, аби не зіткнутися у дорозі із темними духами.

Що не можна робити

Оскільки свята княжна Анна була жіночою покровителькою, то в цей день жінкам заборонялося переїдати. Вагітним у цей день працювати категорично заборонено.

Якщо у жінки часто болить голова, то сьогодні їй не варто займатися домашніми справами, інакше мігрені будуть ще сильнішими. Від прання та миття підлоги цього дня варто утриматися.

З дому також не варто було виходити без потреби. Якщо така потреба таки постала, то перед дорогою треба було помолитися, щоб відлякати від себе нечисть.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: прикмети, яке сьогодні свято, жінки
В тему