Поради

Як насправді розлучення позначається на жінках

Як насправді розлучення позначається на жінках

Жінки, які розлучилися з чоловіками, часто стикаються з соціальним тиском. Виникає відчуття, ніби всі навколо хочуть «прилаштувати» розведену жінку чи вдову до будь-якого чоловіка, незважаючи на її бажання і погляди на життя.

Наталія розповіла про те, що нещодавно через коронавірус втратила чоловіка Максима. Через якийсь час, коли вона відійшла від шоку, то розповіла, як змінилося її життя і ставлення до неї оточуючих.

Для початку зазначила, що до цих пір у традиційних сім'ях роль чоловіка велика. Жінка, в основному, поєднує роботу з домашніми обов'язками, а чоловік зайнятий тільки на роботі. Від цього страждає і особистий час, і втоми стає більше.

«Про це не прийнято говорити, але після його смерті я усвідомила, наскільки легше мені стало в побутовому плані. Зникла необхідність готувати кожен день, мені став не потрібен такий обсяг продуктів, прибирання, що доводило мене до несамовитості, різко стало менше. Я зустрілася з подругами і приятельками, з якими не зустрічалася роками або зустрічалася уривками».

Наталя також зазначила, що всі подруги розповідали їй схожу історію про проблеми у стосунках. Кожна з них скаржилася на чоловічу слабкість і неможливість впоратися з обставинами життя.

«За словами подруг, чоловіки не можуть бути опорою, тому жінки шкодують їх, якийсь час сподіваються на диво, купують їм пиво, виплачують іпотеку, працюють, тягають додому продукти, самі виховують дітей. Потім межа, розлучення. Чоловіків довго намагаються вигнати зі своїх же квартир під крики про руйнування сім'ї, намагаються грати з ними в гру «спільна опіка», і знову нічого не виходить. Чоловіки впевнені, що їхня колишня дружина, мати їхніх дітей «усім винна».

Але навіть після звільнення від шлюбних уз або гіркої втрати не настає задоволення, тому що пристойна і реалізована жінка в сучасному українському суспільстві — це все ще чиясь дружина. Саме тому родичі та знайомі запускають процес нескінченного зведення.

«Дивно, але це живе і в головах інтелігенток у третьому поколінні, професорів, учених-лінгвістів. Всі ці люди, висловивши співчуття, можуть раптом поцікавитися, скільки тобі років, і, дізнавшись, що сорок, сказати щось про «все попереду». Мене це не просто вразило, я зависла, раптом усвідомивши, що для дуже багатьох цінність стосунків у їхній наявності, а не якості людини, яку ти обираєш. Мене вразило, що, з точки зору людської маси, я розірвана і роздавлена не смертю як такою, а перспективою самотнього життя вдови».

І навіть якщо жінка сама прийняла рішення розлучитися, близькі радять їй якомога швидше оговтатися від витрати і побудувати нові відносини.

«Мої подруги, які пережили розлучення, розповіли, як їм на роботі рекомендують завести тіндер, знайти мужика «для здоров'я», та й взагалі всі навколо, починаючи з їхніх власних матерів, вкрай розчаровані і стурбовані тим, що сталося».

Наталя завершила свою розповідь словами про те, що в «країні фемінізму, що переміг, дівчину без чоловіка не поважають, вважають дурною і постійно намагаються обдурити, варто їй тільки від'їхати зі столиці». Дивно, але сотні інших дівчат підтримали цей монолог, заявивши, що теж зіткнулися зі схожим неприйняттям після втрати чоловіка.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: жінки, розлучення, стосунки
В тему